MĄDROŚCI ŻYCIOWE 
Każdy z nas dostał od swoich rodz10991048_1384183608562605_2574800268287717531_niców lub dziadków rady, których próżno szukać w książkach. Zacznę od trzech, które dostałam od swojej babci, a które mi nieraz ratowały tylną część ciała. Oto one:
 
NIGDY NIE WIERZ W ZALETĘ, KTÓRĄ SIĘ CHWALI RZEKOMY POSIADACZ. GŁUPCY ZAWSZE MAJĄ RACJE. TCHÓRZE CHWALĄ SIĘ ODWAGĄ, A OSZUŚCI ZACZYNAJĄ OD ZAPEWNIEŃ O SWOJEJ UCZCIWOŚCI „Pamiętaj dziecko”- mówiła – „”Nie chwalimy się tym, co uznajemy za naturalne, ale tym, co pożądamy, albo ciężko na to pracowaliśmy”. Jeśli więc ktoś chwali się jakąś cecha to, albo chciałby ją mieć lub chce byśmy uwierzyli, że ją ma. Nie jest ona dla niego czymś oczywistym.
 
JEŚLI CHCESZ WIEDZIEĆ JAK BĘDZIESZ TRAKTOWANA, ZOBACZ JAK DANA OSOBA TRAKTUJE INNYCH NA TEJ SAMEJ PŁASZCZYŹNIE. TAK SAMO POSTĄPI I Z TOBĄ.
Jeśli koleżanka obgaduje i wyśmiewa swoje koleżanki poza twoimi plecami… tak samo postąpi i z tobą. Jeśli mężczyzna lekceważy kobiety – tak samo potraktuje wcześniej czy później ciebie. Patrz jak pracodawca traktuje pracowników – tak samo postąpi i z tobą…itd. Prosta zasada, ale jeśli o niej pamiętamy unikamy naprawdę dużych rozczarowań.
 
JEŚLI COŚ BRZMI JAK BAJKA – TO NIĄ JEST.
Dwie kwestie dla przypomnienia
1. Bajki zazwyczaj kończyły się jak już było dobrze. Tak to składały się z naprawdę ciężkich przepraw.
2. Życie to nie bajka. Nie ma gwarancji, że skończy się dobrze.
Jeśli więc coś brzmi jak bajka…zobacz jak duży haczyk, kryje się za tą przynętą.

Izabela Gruchalska