Rytuał pięknych snów

pobrane

Jak już wielokrotnie pisałam w „Witches’ spell-a-day almanac” można znaleźć wiele ciekawych informacji, ale też inspiracji. Dla mnie jest on po części skarbnicą wiedzy, a jednocześnie kluczem do zapomnianych szuflad pamięci z mądrościami mojej babci. Gdy czytam zawarte tam informacje i rytuały, nagle przypomina mi się, jak siedziałam w kuchni z babcią przy stole przykrytym ceratą, popijaliśmy herbatę, a na mi opowiadała o swojej młodości, czy przekazywała wiedzę i rady, które ja jako dziecko wpuszczałam jednym uchem, a wypuszczałam drugim. Może to czar i intymność jej domu, może tembr jej głosu, może to, że darzyłam ją miłością, ale gdy jest to mi potrzebne lub gdy otwieram książkę z podobną wiedzą wracają do mnie te słowa…wspomnienia tak silne, jakby siedziała obok mnie i wpajała mądrości, które pomogą przejść przez życie z najmniejszą ilością potknięć i upadków. Zanurzyłam się w wspomnieniach może dlatego, że mam napisać o czymś równie ulotnym i nieuchwytnym – o snach. W „Witches spell-a-day almanac” z 2016 pod datą 8 stycznia znalazłam rytuał mający sprowadzić prorocze sny. Jak zwykle po podaniu artykułu podam sposoby mojej babci.

Artykuł napisany przez Dallas Jennifer Cobb, tłum. Izabela Gruchalska

Słodkie sny

W głębokiej ciemności zimy dajmy sobie trochę czasu, by zaangażować się w ciemność i powitać nasze sny – magiczny język podświadomości, która do nas przemawia, kiedy śpimy. Dzisiejszej nocy przed położeniem się do łóżka zrób osobisty rytuał, by udoskonalić i stymulować swoje sny. Zaplanuj mały, szybki posiłek i picie, by osłodzić podświadomość. Jak wykazały badania jedzenie bogate w witaminę B6 i tryptofan jest związane z zwiększaniem intensywności marzeń sennych i przypominaniem. Zrób przekąskę z kurczaka, indyka lub pestek dyn. Wypij mleko, sojowe produkty lub herbatę rumiankową. Rozkoszuj się przekąskami wczesnym wieczorem, uważnie spożywając i ciesząc się każdym kęsem i łykiem. Zaintonuj:

Z każdym łykiem gaszę me odwieczne pragnienie

Jem by nakarmić swoje sny,

Pielęgnuję boskie możliwości,

Wiedząc, że będą, będą.

Połóż papier i pióro obok łóżka by zapisać swoje magiczne przesłania. Słodkich snów. 

 

Nauki babci – z babcinej szuflady

Gdy śnić prawdę lub po prostu spokojny sen chcesz mieć..do serca sobie kilka rad weź.

Jedzenie lekkie i smaczne przygotuj…niech zapachem, kolorem i smakiem cieszy twe zmysły. Lecz z tłuszczami i ilością nie przeholuj, bo zamiast snów koszmary zaprosisz by przyszły. Mleko z miodem jest dobrym pomysłem przed snem – uspokoi i w dobry nastrój wprowadzi cię…jeśli lubisz sobie dogadzać może to być kakao lub gorąca czekolada. Niech łóżko twe pachnie świeżością i poświęć uwagę, gdy je ścielisz…traktuj jakbyś chciała zaprosić do domu najważniejszych gości. Kąpiel gorąca niech cię rozluźni i uspokoi, a pamiętaj, że właściwy zapach też może cię do snu nastroić. Lawenda, macierzanka, jaśmin lub werbena to dobry wybór jeśli chcesz przekroczyć przyszłości czy magii drzwi, zapach sosny czy po prostu lasu pomoże w pełni wypocząć ci. gdy roztoczysz zapach czekolady i cynamonu przed snem, może nawiedzić cię przesłanie jak wzbogacić cię przyszłość może. I pamiętaj drogie dziecko mówiła mi też, że wspomnienia, marzenia i sny szybko rozpływają się w porannej mgle. Dlatego zawsze w pobliżu miej notes i pióro, by zapisać swoje sny…potem na spokojnie możesz je rozważyć i dowiedzieć się, co podświadomość przekazała ci w nich.

 

Izabela Gruchalska

images

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top