Znaczenie imion

W dawnych czasach imię było niesamowicie ważne. Dobierano je z niezwykłą starannością. Miało chronić, nadawać pewne cechy i określać daną osobę. W niektórych kulturach inne imię nosiło się w dzieciństwie – najczęściej niepochlebne, by złe moce nie zainteresowały się dzieckiem, a inne przybierało się wchodząc w dorosłość. Na to drugie trzeba było sobie zasłużyć. Miało ono określać charakter i przynosić dobry los. Imię określało człowieka, mówiło jaki jest a czasem co robi. jako ciekawostkę powiem, że imiona aniołów jednocześnie określają ich funkcje i znaczenie.

Obecnie niewiele osób zastanawia się nad znaczeniem imienia. Wybieramy imię dla dziecka z powodu mody, bo nam się podoba. Jednakże warto czasami sprawdzić w księdze imion jakie cechy i jaką drogę imię wyznaczy.

Następną kwestią są zdrobnienia i wariacje imienia. Tutaj sporą rolę odgrywa numerologia. Inną wibracje ma Ania, a inną Anna. Warto też o tym wiedzieć. Czasami drobna zmiana podpisu może zmienić wiele w naszym życiu. Na przykład Izabela, Elżbieta i Elizabeth mają to samo pochodzenie, a jednak te imiona nadają osobie inne cechy i pomagają w różny sposób w drodze życia.

Chcemy na tym portalu stworzyć dla państwa księgę imion, w której będziecie mogli się dowiedzieć jak wasze imię wpływa na los i charakter oraz być może ułatwi wam wybranie imienia dla swojej przyszłej pociechy.

Opisując imię weźmiemy pod uwagę numerologię i podamy do jakich znaków zodiaku najlepiej pasuje. Oczywiście również podamy jego pochodzenie i znaczenie, jakie dobre cechy za sobą niesie oraz jakie słabości może uwypuklić.

Zapraszamy i życzymy miłej lektury.1948210_609624742502713_2970613118292259051_n

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top