Bezpieczny dom

Zerknęłam dzisiaj do „Witches’ Spell – A – Day Almanac” z 2014 i pod datą 25 listopada znalazłam artykuł napisany przez Susan Pesznaker  – Zabezpiecz i uzdrów swój dom. Przytoczę go, ponieważ przypomniał mi nauki mojej babci, które również po artykule podam.

 

Podczas, gdy wielu z nas nie musi polować i zbierać jedzenia, aż do wiosny, wielu z nas nauczyło się, że Matka Natura może mieć temperament. Zsyła burze niebezpiecznej natury, które mogą pokazywać swoją moc dzień lub tygodnie, albo spowodować opady śniegu, które dosłownie zagrzebią dom, do chwili, gdy uwiezieni w nim ludzie nie znajdą sposobu by się odkopać.

Bycie przygotowanym na takie sytuacje może być różnicą pomiędzy życiem i śmiercią. Upewnij się, że twój dom jest zaopatrzony w baterię, drewno opałowe, jedzenie o długim terminie przechowywania, latarkę i koce, tak by wystarczyło na kilka tygodni. Tylko, gdy jesteś przygotowany fizycznie, wtedy przygotuj się magicznie. Przejdź wokół domu rozsypując czarną sól. Rozrzucając mów:

Ochroń mój dom

Moją rodzinę też,

Obdarz nas bezpieczeństwem,

Patrząc na nas na wskroś.

Tyle pani Susan Pesznaker…a moja babcia, która mieszkała na wsi, w starym domu, nauczała tak;

W Boga wierz, drzwi zamykaj, pamiętaj progu domu swego strzeż. Uważaj komu swe klucze i serce powierzasz i dbaj, by fałsz w nim nie zagościł się. Pod próg czyżnie włóż (cierń tarniny, głogu lub akcji), by nieżyczliwa osoba nie postawiła w twym domu nóg. Pamiętaj czystość zabezpiecza twój dom przed chorobami, a mądra gospodyni zapasy ma. Niech twoja kuchnia chwali się mąki, kaszy, makaronu i cukru zapasami, a zawsze pod ręką miej świeczkę, latarkę oraz drwa. W twym domu powinny znaleźć miejsce na wszelki wypadek łopata, młotek, kombinerki i śrubokręt. W apteczce zawsze plaster, bandaż i wodę utlenioną miej. Zanim do czarów się odwołasz, sięgnij do zdrowego rozsądku i zapobiegliwości. Gdy już wiesz, że fizycznie i materialnie jesteś zabezpieczona możesz odprawić czar dla bezpieczeństwa domu i pomyślności.

Pamiętaj dbaj o próg, by był przymocowany i cały. On wyznacza granice, przez które istoty niewłaściwe przestępować prawa nie miały. W oknie kwiaty odpowiednie miej, rozmaryn, bazylia bogactwo przyprowadzą w dom, geranium zdrowie, a kujące rośliny ochronią go. Podkowa przy progu przyniesie szczęście, symbol twej wiary nad drzwiami ochronę ci da. Lustro na przeciw okna lub w oknie złe słowa, myśli i życzenia odbijać do właściciela będzie, a kasztany i kora brzozowa zlikwidują to, co niewłaściwe pod ziemia się ma. Pamiętaj dziecko babcia mówiła, jednakże wszelkie czary na nic, jeśli nie szanujesz swojego domu i rodziny – jeśli nie dbasz o to, by nikt nie przekraczał ustanowionych przez ciebie granic.

A potem patrzyła na mnie i mówiła już spokojnie – Drzwi zamykaj, zważaj kogo do domu zapraszasz, dbaj o dobre porozumienie i rodzinny klimat, a reszta …reszta przyjdzie sama

Izabela Gruchalska

 

 

The wooden house designs are still many devotees.Things that inspire people to build wooden house designs because like the style of the natural architecture, but there is also affected due to historical factors.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top