Życiowe mądrości – Ochrona przed wampirami

94b35c3a9c650cc5db9b93f941488ea9 W „Witches’ Spell – A – Day” z roku 2014 pod datą 29 listopada znalazłam artykuł, który przypomniał mi, że warto poruszyć ważny temat – temat psychicznych wampirów. Pozwolę sobie przytoczyć artykuł napisany przez Dalla Jennifer Cobb, następnie opiszę jak poznać psychicznych wampirów, potem podam znane i rozpowszechnione prawie na każdej stronie rady, a potem podam czego uczyła mnie moja babcia. Dzięki temu mam nadzieję, dam możliwość wyboru najlepszego sposobu chronienia swojej energii, czasu i nerwów.

Ochrona przed psychicznymi wampirami napisane przez Dallas Jennifer Cobb.  

Historycznie w Rumunii, dziś (29 listopada) jest dnień wypędzania wampirów. Jesteśmy wszyscy dotknięci przez psychicznych wampirów – ludzi, którzy biorą bez dawania, którzy zabierają energię od każdego wokół nich, lub którzy nierozważnie odmawiają oddania dobrej energii z powrotem w świat, Tradycyjnie używany do odparcia wampirów czosnek jest potężnym narzędziem. Historycznie były nim nacierane ramy drzwi i okien w domu i był zawieszany w warkoczach w kuchni. W kryzysowej sytuacji był noszony dla ochrony przy sobie. Stań się świadomy psychicznych wampirów w swoim życiu. Myśl o nich podczas robienia bogatej w czosnek żywności, takiej jak smażony czosnek smarowany na kruchym chlebie, zupie czosnkowej lub hummusie z dodatkiem czosnku. Jedz to ze smakiem. Podobnie jak rolnik, który odkrył, ze jedzenie czosnku trzyma muchy z daleka od jego krów, świadomie spożywaj go w intencji pozbycia się psychicznych wampirów, gdziekolwiek są.

Tyle Jennifer Cobb. A teraz parę słów ode mnie. Po czy poznać psychicznych wampirów?…przede wszystkim po tym, ze gaszą w tobie wszelką radość, nadzieje, światło. Karmią się twoim gniewem, smutkiem, poczuciem winy, poczuciem krzywdy poniżeniem, bólem i poczuciem bezsilności. W zasadzie dzielę ich na kilka podstawowych grup. Czasami dany człowiek ma cechy z każdej grupy.

  1.  Udają przyjaciół, ale zjawiają się tylko wtedy, gdy czegoś chcą. zawsze przyznają ci racje i często podkreślają, ze wszystko robią dla twojego dobra. Biorą wszystko..nic nie dając. Pięknie obrazuje ich „Świętoszek” Moliera
  2. Wieczni narzekacze. Świat jest podły, niesprawiedliwy, a oni są najbardziej poszkodowanie. Spróbuj jednak pokazać im drogę wyjścia, a usłyszysz „To nie takie proste”, „Wiem, ale…”, „Ty mnie nie rozumiesz”. Wylewają na ciebie swoje problemy, ale jak ty próbujesz im powiedzieć o swoich – słyszysz opowiastkę, że on ma jeszcze gorzej.
  3. Osoby, które zawsze cię krytykują. Cokolwiek zrobisz będzie źle. poniżają cię, mówiąc, „ale to tylko żarty…nie znasz się na żartach”. Wszyscy Ci, którzy udowadniają ci, że nic nie jesteś wart. Są przy tobie w porażkach, a nie ma prawdziwej radości przy sukcesach.
  4. Osoby, które się nad tobą litują (nie mylić ze współczuciem). Udają, ze pomagają, a jednocześnie pogłębiają poczucie bezsilności. Osoby, które jak pomagają musza dać odczuć danej osobie, że są od niej lepsze.
  5. Najgorsza grupa „Bo mi jest lepiej, jak tobie jest gorzej”. Dowartościowująca się poniżeniem innych. Po czym poznać – zawsze muszą być w centrum, zawsze wybierają koło siebie osoby słabsze psychiczne, biedniejsze lub według nich brzydsze.

To tylko podstawowe rodzaje. Jak się bronić? Najczęstszymi podawanymi sposobami obrony są:

1 Ograniczenie kontaktu z wampirem energetycznym

2 Wizualizacja pola białego światła lub lustra ustawionego w kierunku takiej osoby

3 Amulety ochronne

4 Uodpornienie – zbroja obojętności

5 Unikać ciągłego narzekania – u siebie i innych

6 Mieć wysokie poczucie własnej wartości

7 Być asertywnym

8 Nie dawać wampirowi powodów do satysfakcji  

A oto rady z babcinej szuflady.

Wampirów psychicznych i energetycznych się strzeż. Pamiętaj jednak dziecko, że większość nie skrzywdzi cię, jeśli im na to nie pozwolisz.

Emocja nośnikiem i łącznikiem dla takiego pasożyta jest, więc pamiętaj, że spokój wewnętrzny, wiara w siebie i śmiech cię chroni. Nie pozwalaj wylewać na siebie wiadra pomyj i zrzucać ciężaru na swoje barki…przed pierwszy godnością i ciętą ripostą się broń, przed drugim – jest trudniej, jednak jeśli ktoś nie przyjmuje rad i racjonalnej pomocy, odejdź nie oglądając się na siebie. Jednakże równowagę zachować pamiętaj, każdy czasami potrzebuje się wyżalić. Jeśli chcesz pomóc, jednakże wiedz, że świadkiem być trzeba i z boku patrzeć, gdy mury cierpienia chcesz rozwalić. Ceń siebie, szanuj swój czas, ciało, umysł i serce. Gdy szanujesz i dbasz o nie, trudniej jest zabrać to, co należy do ciebie. Unikaj głośnych i napastliwych, świętoszkowatych unikaj też. Ten, kto wzbudza wciąż w tobie poczucie poniżenia i winy, kierować tobą i twoim życiem chce. Jeśli chodzi o kradniecie energii, amulet dobrym pomysłem jest. Niech będzie on czymś, co jest ważne i symboliczne dla ciebie. Pamiętaj dziecko mówiła na koniec…często kończyła tym zdaniem nauki swoje

Jeśli masz wiarę w sobie i cel przed sobą, żadne moce cię nie zmogą”.

Miej w sobie żelazną wolę, czułe serce, jasny umysł i spokojne sumienie, a osłoni cię to przed większością cierpień.

Izabela Gruchalska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top