Magiczne potpourri

Artykuł jest wzięty z małej książeczki Carridwwen Greenleaf „The Witches’ Spell Book for liove, happiness ad sucess”. Oczywiście jak zwykle najpierw napiszę parę słów wstępu, a pod artykułem przekażę mądrości z babcinej szuflady.

Wiele osób kojarzy magię z trudnymi rytuałami, potężnymi zaklęciami i wielkimi gestami. Jednocześnie zapominając o magii zaklętej w gestach, słowach i codziennych działaniach. To ona sprawia, że nasze życie jest piękniejsze i szczęśliwsze, ponieważ życie to suma chwil. Niewiele potrzeba, by powrót do domu był przyjemnością. Czystość, uśmiech, przyjemny zapach, miłe słowo, dobry posiłek i już mamy atmosferę domu – miejsca w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Dobra wiadomość jest taka, ze nie wymaga to wielkich nakładów finansowych,  wystarczy chcieć.Dzisiaj omówimy jedno z narzędzi wprowadzania harmonii i radości do domu – potpourri. 

potpourri

Uświęcone i pogodne magiczne potpourri

Potpourri było średniowiecznym produktem reaktywowanym w epoce wiktoriańskiej, które używało symbolicznych znaczeń i mocy kwiatów. Hoduj kwiaty w swoim kuchennym ogrodzie lub kup ścięte kwiaty. Ususz je i umieść w ładnym pojemniku. Wybieraj kwiaty, które są powiązane z twoim astrologicznym znakiem i osobistą energią.

Kwiatowe esencje wymieszane z 30 ml. destylowanej wody mogą również być użyte, jako następujące remedia:

Nałogi: jarmułka, rzepik

Złość: pokrzywa, kosaciec różnobarwny, rumianek.

Niepewność: czosnek, rozmaryn, rosika, barwinek, melisa, biały kasztanowiec, goryczka.

Żałoba: wiciokrzew

Depresja: ogórecznik, słonecznik, modrzew, rumianek, geranium, yerba santa, pluskawica graniasta, lawenda, gorczyca.

Wyczerpanie: aloes, krwawnik pospolity, oliwka, słodki kasztanowiec

Strach: mak, malwa, bieluń, imbir, lilia wodna, bazylia, peonia.

Złamane serce: fiołek trójbarwny, głóg, ogórecznik.

Letarg: aloes, tymianek, mięta

Stres: koper, jeżówka, tymianek, jemioła, melisa

Duchowe blokady: dąb, żeń-szeń, obuwik

Carridwwen Greenleaf tłumaczenie Izabela Gruchalska.

A moja babcia powiadała. Pamiętaj niech czystością pachnie twój dom. Okno jest twym oknem na świat, niech brud je nie zamgli. Cytryny i octu do wody daj niech lśni i światło słoneczne niech mroki przegoni. Kwiaty miej w domu i o rośliny dbaj, tlen ci zapewnią i dobrą atmosferę. Nawet nie wiesz, jak zapach na twoje uczucia i umysł wpływa dopóki go nie zmienisz. Magia jest w prostych czynnościach zaklęta, w słowach, kolorach, zapachu. Dbaj by twój dom nie tylko od święta był pełen twojego czaru. Rozmaryn chroni i miłość przynosi, bazylia bogactwo ci da, geranium chorobę od domu odgoni, a peonia przed złym okiem strzec cię ma. Pamiętaj, jeśli paproci ci w domu usychają czas do ginekologa i endokrynologa się przejść. Sprawdzone jest, że tam gdzie kobiece choroby się zaczynają…paproć nie chce rozwijać się. Przy podlewaniu roślin dodawaj swej miłości do nich, a swoim pięknem odpłacą się. Jeśli chodzi o suszone kwiaty…tylko rok, od sezonu do sezonu możesz trzymać je.

Izabela Gruchalska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top