Poprawa finansów

Moja babcia mówiła:

Jeśli chcesz duże pieniądze mieć, małe też szanuj. Prawą ręką bierz, a lewą wydawaj.

Pieniądze trzymaj tam gdzie chcesz, ale porządek w nich miej.

Kontroluj przypływ i przepływ i zamiast oszczędzać – zarabiaj.

Nigdy nie mów oszczędzam, nawet gdy na konto w banku wpłacasz – inwestujesz, zarządzasz…pracujesz na pieniądze i pieniądz na ciebie pracuje i do ciebie wraca.

Jako magister księgowości moja babcia, wciąż powtarzała – nie używaj słów „mało”, „dużo”, ale zastanów się ile godzin pracy będzie cię dana rzecz kosztowała i ile będzie ci czasu służyła.

Pamiętaj, ze tanim kosztem wychodzi trzy razy drożej – mówiła. Dała mi trzy rady i one pomogły mi wyjść z kłopotów. Mam nadzieje, że wam też się przydadzą. money-strategy-management-compass-11820281  

  1. Co miesiąc zrób tabelę i wydatki zaplanuj. Pierwszej rubryki nie numeruj…i zapisz dochody w niej. Druga rubryka numer 1 ma i tam wydatki konieczne zanotuj tak dokładnie jak się da – rachunki za dom, światło i wodę, podatki powinny na pierwszym miejscu znaleźć się. Jeśli masz kredyty i zadłużenia tam umieść je też. Trzecia rubryka numer 2 ma i tam zanotować wydatki potrzebne masz. jedzenie, środki czystości znajdą się tam, czasami ubrania wpiszesz tam też. Tu możesz regulować sumy, jeśli zechcesz. Czwarta rubryka ma numer mieć 3…tu wydatki tak zwane 'inne” wpisz jakie na myśl przyjdą ci. Będą to prezenty i przyjemności, może jakieś rzeczy do domu, ale pod żadnym pozorem nie zmieniaj kolejności, kiedy dokonujesz płatności i wydajesz zarobki. Najpierw załatwiasz wydatki konieczne, potem potrzebne, a jak ci wystarczy inne. W ten sposób nie tylko unikniesz długów, ale także wyjdziesz z tych, w które wpadłaś z przyczyn swoich błędów lub zawiłości losu.
  2. Prowadź książkę przychodów i rozchodów domowych i zapisuj każdy dochód i rozchód dokładnie jak się da. Co miesiąc zrób podsumowanie, a odkryjesz gdzie ci gotówka ucieka.
  3. Uważaj na promocje, nie daj się nimi omamić… nie na zniżki, ale na to co jest ci potrzebne patrz. Kupuj mądrze i jeśli coś ma ci długo służyć nie wierz w to, że złotówkę za to dasz. Zachowaj równowagę między ceną a jakością. Płać za materiały i wykonanie, a nie za metki i w telewizji reklamy.

Po zdroworozsądkowych radach przyszedł u babci czas na rady magiczne. Zawsze pieniądz w portfelu miej i nigdy nie noś w nim paragonów i rachunków, by pieniądz ciebie trzymał się, a nie płatności wciąż przychodziły.

Z wigilii łuskę ryby noś, by obficie pieniądz do portfela sypał się. Jagły z makiem na stole wigilijnym miej i zawsze trochę ich zjedz.

Jeśli masz zamiar kupić coś ze słowami lub myślą „a niech stracę „odłóż” do portfela pieniądz,a potem do skarbonki lub banku ze słowami – „na pomnażanie”.

Nie żałuj nigdy wydanych pieniędzy, jeśli coś nie pasuje, lekką ręką puść to w ruch – daj komuś w prezencie lub odsprzedaj, ale nie noś w sobie żalu, bo zatrzymujesz dobra i bogactwa ruch.

Pieniądze miej zawsze pod ręką, a nie nad głową lub pod stopami. portfel czerwony…może przyciąga pieniądze, ale dla mnie  jest zbyt zauważalny i złodzieja mami.

Pamiętaj dziecko, niech twoje słowo, więcej warte będzie niż pieniądze…bo jak stracisz je, twoja wiarygodność od biedy może ustrzec cię.

  images (13)

W „Witches Spell – A – Day almanach” w dniu 10 grudnia 2015 roku takie rady znalazłam napisane przez Boudica Zwiększ swoje finanse.

To jest czas roku, kiedy wszyscy chcemy użyć trochę ekstra gotówki. Trzymaj kawałek malachitu w swojej torebce, by upewnić się, że nigdy nie będziesz bankrutem. Srebrna moneta jest również dobrym talizmanem, by nigdy nie być bez kasy. Kawałek korzenia sznurowadła diabła (wiciokrzewu) w twoim portfelu wzięty na rozmowę o pracę, pozwoli ci zwiększyć szanse na jej dostanie. Równie dobrze jest go trzymać w portfelu, gdy prosimy o podwyżkę w pracy. Spal patchouli podczas rzucania finansowego czary, by dodać obfitości. Połóż korzeń przestępu białego na swoje monety, by zwiększyć zyski i pomyślność. Spal rumianek i dodaj tego zapachu, by zwiększyć finanse. Posyp irlandzki mchem portfel, by dodać  i utrzymać stały dochód. Tyle pani Boudica Mam nadzieję, że każdy znajdzie wśród tych sposobów swój, by poprawić swoją sytuację finansową. pobrane (13) Izabela Gruchalska tłum. IzabelaGruchalska  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top