Rytuały – Oczyszczenie domu

  350px-Magic_Broom_KH3D   Podam dwa sposoby. Pierwszy jest wzięty z Witches’ Spell – A – Day Almanac z 9 listopada 2014 roku podany przez Boudica. Drugi jest mój – właściwie mojej babci.   OCZYSZCZANIE DOMU

Prawdopodobnie będziesz miał przyjaciół i krewnych odwiedzających twój dom podczas świąt, pewnie chcesz go uczynić taj ciepłym i przyjaznym jak to tylko możliwe.   Zamieć swój dom; użyj sosnowego czyściku, gdziekolwiek możesz to zrobić bezpiecznie, by oczyścić i uziemić.Następnie zgodnie z dobrymi zaleceniami do płukania użyj sezonowych zapachów (jabłek, cynamony, dyni i sosny etc)., by nadać ciepłego i domowego klimatu pomieszczeniom. Zatrzymaj niektóre pod ręką, by odświeżyć dom w ciągu sezonu. Podczas gdy ja uwielbiam sosnę i dynię w tej porze roku, pamiętaj, że kamienie również mogą dodać uczucia domowi. Kwarc dymny na drzwiach odpycha nieproszonych gości. Różany kwarc i arbuzowy turmalin promieniują ciepłem i przyciągają przyjaciół oraz miłość. Rozproszenie kamieni po domu daje przypływ uczucia. Kolory sezonu zawsze dodają atrakcyjności wizualnej i wprowadzają świateczny nastrój.

Tyle pani Boudica.  

Rady mojej babci.

Jeśli dom oczyścić porządnie nie tylko z brudu chcesz…miotłę wierzbową do reki weź. Pamiętaj dziecko wymiataj od siebie, od ściany do drzwi, by nic niechcianego nie wracało do ciebie i po kątach nie pałętało się ci.

Następnie naszykuj wiadro i ścierkę…(no teraz mopy modne są też) do wody dodaj jałowca i rozmarynu kapkę i znowu od ściany do drzwi frontowych za mycie się bierz.

Następnie zaznacz swój teren dokładnie froterując podłogę na ścierce…dobre uziemienie, zaznaczenie swojego miejsca i gimnastyka to jest.

Gdy już podstawę masz oczyszczoną…za meble także się weź. Oczyść je z kurzu fizycznego i starych naleciałości – pamiętaj, ze rozmaryn i pomarańcza zapachem bogactwa są. Kilka olejku na ścierkę nie zaszkodzi, a pobłogosławi nasz dom.

Gdy już masz przygotowany dom i oczyszczony pamiętaj przed nieżyczliwymi zabezpiecz się. Kolec akacji, tarniny lub głogu pod progiem domu dobrym pomysłem jest.

Potem wzdychała lekko i mówiła już spokojnie…pamiętaj magia jest w drobnych czynnościach, jaki masz porządek w domu, taki masz w głowie.  

Izabela Gruchalska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top