Lipiec – czas odkrywania, ciszy i oglądania gwiazd

images (5) Lato…czas odpoczynku, rozleniwienia, radości, upałów. W Witches’ calendar z 2011 roku znałazłam ciekawy artykuł w miesiącu lipcu. Pozwoliłam go sobie przetłumaczyć i wam go tutaj przedstawić. Cieszmy się owocami i dniami lata…w końcu następne dopiero za rok.

 

 

LIPIEC

To jest lipiec i na większości terenu półkuli północnej jest gorąco. Nocny czas jest chłodniejszy i przynosi trochę ulgi. Daje to też wielką możliwość, by skorzystać ze spokoju nocy, skoro wielu ludzi ma tendencje do pozostawania w domach po zapadnięciu ciemności.

Czas odkrywania

Podczas dnia, ruch uliczny każdego rodzaju może tworzyć przeszkody, by odkrywać przestrzeń. Dodatkowo, ponieważ wielu z nas pracuje lub chodzi do szkoły podczas dnia, często bierzemy najszybszy środek transportu, jaki możemy znaleźć – samochody, autobusy, rowery, itd. Szybkość jest osiągnięta kosztem troski o otoczenie.

Spacerowanie, poza koniecznym spowolnieniem nas, również daje nam możliwość odkrycia bardziej szczegółowo, gdzie jesteśmy i dokąd idziemy. Idź na spacer w nocy, gdzie zwykle podróżowałeś szybszymi metodami podczas dnia. Jakie różnice dostrzegasz w mniejszym świetle? Czy istnieją znaki, dźwięki, zapachy i informacje, do których nie miałeś dostępu wcześniej? Jak daleko możesz realnie spacerować w dokładnie ustalonym czasie, takim jak pół godziny? Czy oznacza to, ze istnieje więcej miejsc, gdzie mógłbyś spacerować zamiast przyglądanie się im podczas jazdy w świetle dnia?

Z kilkoma ludźmi na zewnątrz, kilka miejsc jest bardziej dostępnych w nocy. Nigdy nie jesteś zbyt stary, by iść na plac zabaw do parku i jest mniejsza konkurencja do najlepszych huśtawek. Jeśli lubisz rytuały na świeżym powietrzu, możesz mieć więcej prywatności w nocy, chociaż uważaj na czuwających ochroniarzy lub policję, którzy mogą przyjąć najgorsze na temat twojego działania. Podobnie, podczas gdy większość ludzi, których spotykasz idąc, zajmuje się swoimi sprawami, tak jak ty, dla własnego bezpieczeństwa powinieneś zabrać przyjaciela, latarkę i telefon komórkowy. Znajdź czas, by poznać parki w swoim otoczeniu w nocy, może to zapobiec przerwom w twoim rytuale.

Czas Ciszy

pobrane (13)Noc jest idealna dla wielu rytualnych celów, po prostu dlatego, że jest spokojniejsza. Ruch uliczny zamiera, ludzie idą spać i jest generalnie zmniejszona aktywność. Dla niektórych ludzi noc jest jedynym czasem, kiedy można osiągnąć cokolwiek wymagającego ciszy i spokoju.

Pójdź spacerować na zewnątrz i zauważ różnice w rodzajach dźwięków. Czy usłyszysz nocne zwierzęta, lub może dźwięki rzeki lub innej bieżącej wody? Czy może usłyszysz cichsze odgłosy, które umknęły ci wcześniej, być może dźwięki telewizji przez uchylone okno lub szczekającego w oddali psa? A co z odgłosem twoich własnych kroków?

Nawet kiedy są wciąż ludzie na zewnątrz i wokół, rodzaj dźwięku może być inny niż podczas dnia. Zależnie od tego gdzie mieszkasz lub inaczej przebywasz, możesz zauważyć dźwięki i aktywność poprzednio zagłuszone. Jeśli spacerujesz w mieście, czy są to ludzie gawędzący na chodniku lub przygrywający uliczni muzycy? Jeśli w willowej okolicy, czy są ludzie także cieszący się nocą, rozmawiający na swoich werandach lub spacerujący po ulicy? Co jeszcze mogło ci umknąć z powodu dźwięków dnia, budowy i innych przeszkód?

summer-at-lonely-beach-1440x9001

Ciała Niebieskie

Wielu ludzi skupia się na rytuałach słonecznych o tej porze roku, po prostu dlatego, ze gorąco Słońca jest tak oczywiście obecne! Jednakże Księżyc i gwiazdy nie odbiegają daleko i w jasna noc jest dobry czas, by pracować z ich energiami. Nawet jeśli nie chcesz odprawiać rytuału możesz znaleźć trochę czasu, by spróbować zidentyfikować tak wiele konstelacji jak zdołasz, znaleźć planety lub sięgnąć do astronomii, żeby nauczyć się o tym, co jest tam daleko na niebie.

Jeśli jest deszczowo nadal możesz wyjść na zewnątrz. Przyjemne, ciepłe deszcze lata mogą być wielką sposobnością, by połączyć się z tym decydującym, naturalnym fenomenem. Kiedykolwiek tańczysz, skaczesz lub po prostu chodzisz w delikatnym letnim deszczu, dajesz czas, by ocenić jego efekty stworzenia bardziej płodnej ziemi.

tłum. Izabela Gruchalska

A ja cały artykuł ujmę w jednym zdaniu – Doświadczaj całej pełni lata.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top