NAJCZĘSTSZYM BŁĘDEM JEST SZUKANIE PRAWDY ABSOLUTNEJ

NAJCZĘSTSZYM BŁĘDEM JEST SZUKANIE PRAWDY ABSOLUTNEJ
S. Butler
Seeking-truths-through-and-for-PR
Niestety w tym zdaniu jest sporo racji. Szczególnie dotyczy się to spraw religii, etyki i światopoglądów. Ludzie zapominają, ze natura, środowisko, życie jest zbiorem zmiennych – w życiu niezmienna jest tylko zmiana. Zauważcie, ze ci, którzy mówią, ze posiedli prawdę absolutną są najczęściej fanatykami, a to pierwszy wielki skok do krzywdzenia i zbrodni. Naukowcy, myśliciele szukają prawdy. Dla Oświeconych -prawda absolutna jest milczeniem, bo wszelkie słowa zanieczyszczą ją.

Prawda? – zapytaj kilku ludzi o ten sam kolor, a każdy opisze go inaczej. Zapytaj ludzi o to samo zdarzenie, a każdy z nich opisze je inaczej. Prawda, którą możesz wyrazić słowami jest zawsze subiektywna… Unikaj ludzi, którzy twierdzą, że głoszą jedyną „prawdę”.

Staram się być uczciwa i wierna sobie oraz wyznawanym przeze mnie wartościom. Często się potykam, czasem upadam w tym postanowieniu, czasem mijam się z prawdą. Daleko mi do Oświeconego. Wybieram ludzi, którzy nie tyle głoszą prawdę – co, żyją tak jak głoszą. Mam szczęście mieć takich ludzi koło siebie – za co im dziękuję.

Obserwując ludzi, mając lat dwadzieścia kilka napisałam

MIĘDZY BOGIEM A PRAWDĄ JEST WĄSKA GRANICA, W KTÓREJ SIĘ MIESZCZĄ WSZELKIE KŁAMSTWA.

Niestety do tej pory uznaje moje powiedzenie za aktualne. Ludzie, którzy najbardziej afiszowali się swoją religijnością i moralnością okazywali się największymi hipokrytami z całkowitym brakiem empatii i zrozumienia.

Ludzie, którzy podkreślali jak ważna jest dla nich uczciwość i prawda… okazywali się kłamcami. No cóż, osoby prawdomówne i uczciwe uznawały te cechy za coś naturalnego i nie widziały potrzeby się nimi chwalić.
 
Podsumowując.
Przyjmijmy, że to co dla nas jest prawdą, dla kogoś może być ładną bajką, ale dopóki idziemy przez życie szanując siebie i innych wszystko jest w porządku.
 
Życia w Prawdzie, jakkolwiek ja postrzegacie sobie i innym życzę.
 
Izabela Gruchalska 
 

1 thought on “NAJCZĘSTSZYM BŁĘDEM JEST SZUKANIE PRAWDY ABSOLUTNEJ”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top