Dzień rodziców – Dzień świętej Łucji

 

Dzień św. Łucji – Dzień Rodziów

IMG_5752W „Witches’ Spell – A – Day” z 2014 pod datą 13 grudnia znalazłam artykuł Dallas Jennifer Cob o dniu świętej Łucji, który w Szwecji jest dniem uhonorowania rodziców. Dotarło do mnie, że w Polsce mamy dzień Matki obchodzony bardzo, dzień ojca, mniej celebrowany, ale nie mamy dnia poświęconego rodzicom. Przyszła mi czytając ten artykuł pewna refleksja.

Wiele z ludzi mających trudne dzieciństwo obwinia je za swoje porażki. Nie zastanawiamy się, że krytykując swoich rodziców – krytykujemy samych siebie. Jesteśmy wypadkową ich cech – dali nam geny, dali nam życie.Na płaszczyźnie czysto fizycznej, osoby np. rasy azjatyckiej nie spłodzą blondyna. Na bazie psychicznej…no cóż marne szanse by osoby opóźnione w rozwoju dały życie geniuszowi. Krótko mówiąc, jeśli już krytykujemy rodziców, raczej mówmy o błędach, a nie o cechach charakteru, ponieważ w jakimś stopniu też ją mamy. Oczywiście zamiast uporu możemy mieć konsekwencje, ale… nie krytykujmy za bardzo rodziców, ponieważ ta krytyka może uderzyć w nas samych. Jednakże to działa w obie strony – jeśli macie ochotę nazwać dzieci głupimi, krnąbrnymi i upartymi, to pamiętajcie, że „Sowa nie spłodzi sokoła”. To wyście je urodzili i wychowali. Jednakże chciałam pisać o święcie. Święcie w którym okazuje się wdzięczność i honoruje rodziców. Zapraszam do lektury artykułu.

 

W tradycji Dnia świętej Łucji celebrowanego w Szwecji jest to, że pierworodna córka ubrana w czystą biel i koronę ze świeczek serwuje swoim rodzicom śniadanie do łóżka. Dzisiaj, niech wszyscy zrobią to zaklęcie, by uczcić swoich rodziców. Weź zdjęcie rodziców, razem lub osobno. Połóż je na ołtarzu. bez względu na związki z nimi, podziękuj za wszystkie dobre rzeczy, które ci dali, ponieważ wdzięczność im jest najwyższym honorem. Nawet jeśli miałeś trudny czas z nimi, pomyśl o sile i żywotności, która wzrosła i jakie ona wniosła korzyści w twoje życie. Spojrzyj na nich z miłością. Weź głęboki oddech i zgromadź tak wiele wdzięczności, jak możesz i powiedz.

Za wszystko co mi daliście 

I za wszystko co otrzymałem

Za wszystko, czego mnie nauczyliście

I za wszystko, w co uwierzyłem

Za całą waszą miłość,

Z którą zostałem poczęty

Dziękuje

Bądźcie Błogosławieni

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top