Blue moon

10857760_744197735675786_7491927214738124472_n KSIĘŻYCKSIĘŻYC JEDNOROŻCA – BLUE MOON

Źródło nazwy tego Esbatu wywodzi się ze zmiany kalendarza księżycowego – 13 miesięcy, 13 pełni na słoneczny, uznawany dzisiaj. Jest to druga pełnia w miesiącu.

W chrześcijańskiej kulturze kojarzy się z smutkiem i samotnością. Jednakże przypominam, że niebieska energia jest także kojąca, uzdrawiająca, odświeżająca, jak również sprzyja medytacji i wzmacnia wszelkie zdolności parapsychiczne i psychiczne (koncentracja, inteligencja, kreatywność itp.).
 
Jest to Pełnia, która wspomoże każdą długoterminową inicjatywę. Jest to Esbat doskonały do rytuałów i zaklęć, które mają na celu pomóc spełnić pragnienia. To również czas dziękczynienia.
 
To jedna z najsilniejszych i najbardziej magicznych pełni, warto jest więc ją dobrze wykorzystać. Esbat ten jest nazywany Blue Moon – Niebieskim Księżycem, jednak nie ma określonego koloru świeczek na ołtarzu, czy sposobu przystrojenia go.
 
Zazwyczaj wybiera się symbole związane z celem rytuału…jeśli jest to rytuał dziękczynny to polecam świeczki w kolorze ciemnego niebieskiego i biało-srebrny obrus.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top