Wiosenne porządki

W „Witches’ calendar” z 2011 roku w miesiącu kwietniu znalazłam ciekawy artykuł o wiosennych porządkach. Moja babcia mówiła, że porządki w domu pomagają zrobić porządek w głowie. Poukładać priorytety, określić co warto zostawić, a co odrzucić, wyrzucić. Okazuje się, że sprzątanie może bardzo silną magią. Jak dłużej myślę, to uważam, że wiosenne porządki…powinny zmienić się na kwartalne, ale dość o tym, zapraszam do przeczytania artykułu. 

SpringCleanHero

Wiosną świat jest w rozkwicie ze świeżą, iskrzącą energią: to naturalne, że chcemy by nasze domy też rozkwitły! Wiosenne porządki pozwalają nam pozbyć się starego, podczas gdy witamy w pieknie nowe warunki – w naszych domach i naszym życiu.

 

Sprzątnięcie bałaganu.

Uzasadnienie, ze jesteśmy zdolni do magicznej pracy jest takie, że zdajemy sobie sprawę, iż istnieją takie poziomy rzeczywistości, i że wszystkie oddziałują na siebie. To nasza zdolność intencjonalnej pracy z tą świadomością sprawia, ze manifestują się pożądane rezultaty. Dla  nie nie istnieje bardziej silne magiczne działanie niż prosty akt sprzątnięcia bałaganu. Nieporządek w naszym domu prezentuje stagnację, drzazgi i generalnie niechciane „rzeczy” w twoim życiu, takie jak związki, które dłużej już ci nie służą, małe frustracje i ograniczenia i/ lub negatywne przekonania. Uwolnienie się od bałaganu wyzwala cię, oczyszczając umysł i podnosząc ducha.

 

Pamiętaj, że im większy bałagan zrobiłeś, tym większego aktu odwagi może wymagać zmotywowanie się. Im dłużej skupiasz się na „rzeczach”, tym bardziej skłaniasz się, by określać się poprzez nie (np. moje problemy finansowe, moje kłopoty z dzieciństwa, moje graty w mojej nieuporządkowanej szafie). Dlaczego tak ciężko jest to odpuścić. Tylko pamiętaj: bez zastałej energii istniejącej w twoim domu/ życiu, bardziej wibrująca energia może popłynąć do i wkoło ciebie, a w konsekwencji większą energią organicznie możesz władać w magicznej praktyce. Jeśli czujesz się przytłoczony, zacznij po troszeczku: zobowiąż się, że sprzątniesz pojedynczą szufladę lub szafkę na raz.

pobrane (1)

Pozwól swoim produktom stać się eliksirami.

Ponieważ czerpiemy wiele magicznych mocy z Ziemi, dla nas traktowanie Ziemi z troską, jest więcej niż tylko altruistycznym lub idealistycznym dążeniem. Raczej jest to duchowa praktyka, żeby wzmocnić połączenie z naszymi wybranymi wyrażeniami boskości, jak również z zdolnością tworzenia pozytywnej zmiany w świecie i życiu.

 

Kiedy kupujesz lub wytwarzasz czyste produkty z naturalnych składników, możesz wybierać, czy dodać lub kupić produkty, które zawierają olejki zapachowe do specyficznych magicznych intencji. 

  • Eukaliptus: zdrowie, życiowa energia
  • Mięta pieprzowa: czystość, świeżość
  • Lawenda: szczęście, relaks, 
  • Szałwia: oświecenie, mentalna siła
  • Cedr: duchowość, oczyszczenie z negatywu
  • Róża: romans, żeńska energia
  • Cytryna: szczęście, energia
  • Pomarańcza: harmonia, pomyślność.

min_miotla_na_kiju

Uhonoruj swoją miotłę.

Wszyscy znamy powszechne magiczne zastosowanie dla naszych mioteł (lot przez nocne niebo), ale tutaj jest inaczej użyta! Tak, jak ona zamiata naszą podłogę, czyszcząc z reszek, również porusza zastałą energię, usuwa negatywną i tworzy świętą oraz magiczną przestrzeń. To właśnie dlatego domowa miotła, może być jednym z twoich najsilniejszych magicznych narzędzi – i powinna być traktowa jako takie! Uważnie wybierz miotłę, żebyś poczuł moc najsilniejszą dla ciebie, poświęć ją tak, jak zrobiłbyś to z athame lub różdżką i umieść ją z powrotem, gdzie zbierała nędzną lub przeciążoną, starą energię. (przypis tłum. Przede wszystkim używaj jej często wymiatając brudy).

 

6ac27c_de686d6e626749efa08503d8eb431dde

 

Oczyszczanie przestrzeni

Kiedy oczyszczanie fizyczne przestrzeni jest już zrobione, zakończ je energetycznym, przestrzennym oczyszczaniem, by ulepszyć uwolnienie i wygnać zalegające negatywy oraz otrzymać rozkwitającą energię dla twojego domu.

By to zrobić, zacznij klaszcząc głośno wokół, obdarzając szczególną uwagą zakątki i przestrzeń za drzwiami mebli (gdziekolwiek może zalegać). To przełamie izolację i rozluźni zastałą energię. (przypis tłum. ja wolę użyć miotełki do kurzu i przetrzeć te miejsca z dwóch powodów. Pierwszy nadal używam żywiołu powietrza, drugi- bardziej przyziemny- pozbywam się również fizycznych zanieczyszczeń). Następnie, by odrzucić negatywy, podczas podnoszenia i oczyszczania wibracji okadź wiązką zasuszonej białej szałwii (spal ją jak kadzidło), powoli chodź wokół każdej części swojego domu, pozwól dymowi dotrzeć do każdego miejsca. (przypis. tłum. wolę jałowiec, bo jednocześnie odkaża, lub palo santo…jedno i drugie jest genialne w oczyszczaniu, a bardziej leży mi zapach).

Zakończ postawieniem miseczki z morską solą w centrum każdego pokoju i lekko zaparuj całą przestrzeń różaną wodą. Sól morska będzie absorbować każdą zastarzałą energię, podczas gdy woda różana doda słodkiej i pozytywnej energii. (przypis tłumacza – Ja wolę zapalić świeczkę lub odpowiedni olej). Zostaw sól na noc, a rano spłucz ją w toalecie.

 

Tłumaczenie i komentarz Izabela Gruchalska

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top