RYTUALNY PRZEWODNIK PO DNIACH TYGODNIA.

ŚWIĘTOŚĆ KAŻDEGO DNIA – RYTUALNY PRZEWODNIK PO DNIACH TYGODNIA.

Jak zwykle kilka słów ode mnie. Ponieważ bardziej zwracam uwagę na cykle Księżyca niż dni tygodnia dopiero sięgnięcie po „The witches’ spell book for love, happiness and success” przypomniało mi o przyporządkowaniu dni tygodnia konkretnym czarom i rytuałom. Oczywiście przetłumaczyłam ten rozdział i przedstawię go poniżej. Zawsze warto jest wykorzystać jak najwięcej soczewek (powiązań) z tym co chcemy osiągnąć. Jednakże jak mawiała moja babcia – Kiedy potrzebujesz ochrony, oczyszczenia nie czekaj na sprzyjającą chwilę – stwórz ją! Z drugiej strony, wszystko ma swój czas. Reasumując…Jeśli możesz poczekać na odpowiedni dzień tygodnia, w odpowiedniej fazie – zrób to. Jeśli potrzebujesz działać szybko, włóż całą swoją wolę, wiarę, wiedzę i milczenie, by osiągnąć to, nawet przy niezbyt sprzyjającym czasie. A teraz rozdział z książki „The witches’ spell book for love, happiness and succeess” Carridwen Greenleaf.

8b156a75b40cc358c5b112800fd60620

Każdy dzień tygodnia ma specyficzne powiązania i znaczenie. Tutaj przedstawiamy „rzut okiem” przewodnik na dni tygodnia zebrany ze stuleci mitologii, wprowadzony do praktyk różnego typu rytuałów. Ja robię rytuał zwiększenia-pieniędzy w każdy czwartek, czy „Dzień Thora”, który jest dniem prosperity. Być może chcesz nowej miłości w swoim życiu w takim razie, wypróbuj „Dzień Freyi” w piątkową noc.

Niedziela jest dniem dla leczenia i witalności, jak również kreatywności i nowej nadziei. Kolory tego dnia to złoto, pomarańcz, żółty i święte kamienie dla tego dnia są również w tych kolorach: bursztyn, cytryn, karneol, topaz. Zioła i kadzidła niedzieli to: koniczyna, cedr, rumianek, słonecznik, bursztyn, heliotrop, kadzidło indyjskie.

Poniedziałek lub „Moon Day” (dzień Księżyca) jest wymarzonym dniem dla intuicji, piękna, kobiecych rytuałów i twojego domu. Jego kolory to: świetlisty srebrny, perłowe, bladoróżowy, biały i lawendowy mieniące się jak księżyc. Kamienie i klejnoty są podobnie zacienione: kamień księżycowy, perła, kryształ górski, fluoryt, akwamaryna. Zioła i kadzidła to rozkwitający nocą jaśmin, mirt, botchrynium lunaria, biała róża, werbena, mak, kamfora.

Wtorek  jest dniem działania. „Dzień marsa” jest czasem dla wysokiej energii w twoim życiu zawodowym, fizycznej aktywności, agresji w spotkaniach i silnej zmysłowości. czerwień jest kolorem dnia, a korespondujące kamienie i kryształy to: rubin, granat, karneol, krwawnik, różowy turmalin. Kadzidła i zioła dla Dnia Marsa to czerwona róża, sosna, goździk, koper, słodki groszek, pięciornik, paproć.

Środa lub „dzień Odyna” włada nią planeta komunikacji Merkurym i Chiron. Jest to optymalny czas dla pisania, publicznych wystąpień, intelektualnych zajęć, pamięci oraz wszelkich innych form komunikacji. Kolory tego dnia to jasno niebieski, szary, zielony, pomarańczowy i żółty. Kryształy to sodalit, agat mszysty, opal i awenturyn. Zioła to cynamon, barwinek, koper, paczula, pieprz, czosnek i pokrzywa.

Czwartek jest dniem biznesu, polityki, praw, targowania się, dobrego losu, materialnego i finansowego bogactwa. Kolory to niebieski, purpurowy i turkusowy. Jak możesz się spodziewać kamienie to turkus, szafir, ametyst i lapis lazuli, który był faworyzowany przez Egipcjan. Zioła i kadzidła tego dnia to: szafran, cedr, gałka muszkatołowa, sosna, dąb, cynamon.

Piątek jest rządzony przez Freyę, nordycką Wenus, boginię miłości. Piątek jest poświęcony pięknu, miłości, seksowi, płodności, przyjaźni, partnerstwu, sztuce, harmonii i muzyce oraz wniesieniu nowego w twoje życie. Jasna zieleń, głęboka zieleń, błękitny, różowy i fiolet są jego kolorami, a kamienie to szmaragd, różowy turmalin, kwarc różowy, jak również jadeit, malachit i oliwin. Zioła i kamienie Piątku to jabłka, lilie, brzoza, różowa róża, werbena, wierzba, róża i szałwia.

Sobota jest czasem ochrony, dyscypliny, obowiązku, więzi, rodziny, manifestacji i ukończenia.. Kamienie soboty to ametyst, kwarc dymny, czarny onyks, gagat, obsydian i czarny granat. Kadzidła, rośliny i zioła dla tego dnia to wierzba, dąb, ruta, mech, wilcza jagoda, mandragora, cykuta i tojad. (Wiele ziół Saturna jest trujących; prosimy zachowaj ostrożność, kiedy je używasz).

images

tłum. Izabela Gruchalska.

 

 

 

2 thoughts on “RYTUALNY PRZEWODNIK PO DNIACH TYGODNIA.”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top