Rytuały – Uziemienie lęku

tumblr_me3dfr1IAG1qiihii1-1 Każdy z nas ma okresy, gdy się o coś martwi, czegoś boi, miał stresujący dzień. Podaję trzy sposoby na pozbycie lęku i stresu.   Pierwszy znalazłam w Witches’ spell – a – day (z dnia 5 listopada) z 2015 roku napisany przez Michael Furie. Wypróbowany – działa.

UZIEMIENIE NIEPOKOJU

Jeśli cierpisz z powodu niepokoju lub miałeś po prostu stresujący dzień, tutaj jest szybkie, medytacyjne ćwiczenie do użycia, by pomóc ci rozpuścić energie niepokoju i przywrócić wewnętrzny spokój. Jeśli niepokój lub stres są szczególnie wysokie, możesz potrzebować powtórzyć je kilka razy, by osiągnąć pełny efekt. Zamknij oczy, oddychaj głęboko i wizualizuj uspokajająco, lodowo-niebieską kulę w rejonie twojego splotu słonecznego (przestrzeń powyżej pępka, pomiędzy żebrami), wyciągającą cały niepokój z twojego ciała w kulę. Zobacz niepokój jako szarą mgłę pływającą wokół, a kula wciąga ją, jak próżnia,. Kiedy poczujesz, że cały lęk został zaabsorbowany w kulę, mentalnie wyślij ją w dół do swoich rąk i wyrzuć ją daleko od siebie, by się uwolnić.  

Drugi stosowany przeze mnie

Biorę kartkę, kredki, ołówek cokolwiek do pisania i wyrzucam cały mój stres i lęk na papier, następnie go spalam, prosząc ogień, by zniszczył wszystko co mi szkodzi. Popioły wyrzucam na wiatr…jak mówi Eliphas Levi – wiatr przegania lęki i już.  

Trzeci sposób stosowany przeze mnie… Bardzo prosty, ale dużo trudniejszy do zrobienia. Piszę czego się boję, lub co powoduje mój stres. Czytam i zastanawiam się co mogę zrobić. Jeśli nic –  zamartwianie się nic nie da…stosuję jedna z metod powyżej. Jeśli jest to sprawa do załatwienia – skupiam się na rozwiązaniach… i obmyślam plan działania.

Izabela Gruchalska  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top