RYTUAŁY – POGODZENIA SIĘ Z ROZSTANIEM – Uwolnienie się od nieszczęśliwej miłości

RYTUAŁY – POGODZENIA SIĘ Z ROZSTANIEM – Uwolnienie się od nieszczęśliwej miłości

 

pobrane (1)

Każdy z nas przeżył rozstanie. Jedni cierpią dłużej, inni krócej, ale większość z nas to boli. W „Witches’ calendar” z 2011 roku w lutym znalazłam artykuł z opisanymi rytuałami jak wyleczyć się z nieszczęśliwej miłości i otworzyć się na lepszą przyszłość. A oto artykuł:

 

 

broken-heart-status

Romantyczne związki zmieniają nas na lepsze lub gorsze. jako część pary, budujemy tożsamość, jako jednej połówki całości i po zerwaniu, wymaga trochę pracy poskładanie pojedynczego ducha znowu razem. Magia może pomóc odrzucić nam ból z przeszłości, stając się aktywnym i świadomym, w teraźniejszości i spoglądając z nadzieją w przyszłość. Tutaj jest trochę czarów, by dokładnie to zrobić. Chociaż potrzebujemy pogodzić się z niepewnością smutkami i żalami spowodowanymi przez ból rozstania, nadchodzi moment, kiedy przebijając się przez ból, osiągamy martwy punkt. Nosimy ciągnącą się ciemność, jako oznakę honoru, trzymając się naszych przeszłych rozczarowań, jak cennego skarbu. magia może pomóc nam schować ten ból w bardziej odpowiednie miejsce na zewnątrz siebie, przywracając ducha do bardziej zjednoczonego i progresywnego stanu.

Jeden z rytuałów, by to osiągnąć wymaga stworzenia totemu, by ucieleśnić energię i emocję starego związku. Wybierz przedmiot – kamień, patyk, coś z biżuterii, jako symbol zerwania. Weź totem w swoje ręce i pozwól sobie używając pełnej siły przerzucić myśli, emocje i wspomnienia o przeszłym związku na przedmiot. kiedy uwolnisz wszystko co możesz, a totem zdaje się być pełen, czas go odrzucić. Zakopanie totemu, wrzucenie go do rzeki, roztrzaskanie, bądź zrzucenie z góry w pełni wygna twoją tęsknotę, przełamię potrzebę błąkania się po przeszłości i uwolni cię od stagnacji.

Nawet jeśli odegnałeś ból rozstania, to nadal możesz mieć trudności, by przestać być pod wpływem przeszłości, co powoduje bycie nieświadomym możliwości. W magicznym kręgu jesteś w momencie zanurzenia się w dusze i zdolny, by intuicyjnie działać w sposób, który przyniesie pożądane rezultaty. By pozostać w tym stanie w swoim codziennym życiu, pozostań w kręgu.

Rzuć krąg tak, jak zawsze to robisz (sola, kredą, czy athame). Wezwij w niego każdą siłę, którą czujesz, ze pomoże ci osiągnąć cel. Po przełamaniu kręgu, wciągając z powrotem energie w swoją różdżkę lub athame, nie wypuszczaj tej siły w świat, jak normalnie to robiłeś. Zamiast tego, uwolnij tą energię w siebie, poruszając swoim magicznym narzędziem spiralą nad swoim sercem lub głową zgodnie ze wskazówkami zegara. Teraz będziesz miał moc kręgu ze sobą cały czas, pozwoli ci to być zawsze być gotowym wejść w magiczny stan umysłu i stworzyć życie takie, jakie chcesz. (przyp. tłum. Ten sposób wymaga wprawy i pewnej umiejętności zajmowania się energią. Odradzam robienia go, jeśli masz kłopoty z medytacją i skupieniem).

Teraz ponieważ jesteś pełen zaangażowania w teraźniejszość, jest czas by zdobyć przyszłość. po zerwaniu konieczne jest stworzenie nowych idei, o tym, czego chcesz w życiu (nowego pomysłu na życie), jako jednostka – jak pojedyncze drzewo poza lasem. Z wytrzymałością i przelewającą się żywotnością, drzewa są symbolem siły i wzrostu. W jednym odsłoniętym, łatwym do zniszczenia nasionku, leży przyszłość wielkiego drzewa tak, jak w każdym duchu człowieka, kruchym i słabym po zerwaniu, mieści się potencjał, by rozwijać się i dotknąć nieba. Potrzebujesz jednego czaru, żeby zaprząc tę siłę i połączyć swoje życzenia z energią drzewa.

Wybierz wiecznie zielone drzewo, zalecane z powodu jego symbolizmu wiecznego życia. Chwyć gałąź i wizualizuj przyszłość, którą masz nadzieję stworzyć. Ślij swoje życzenia poprzez swoją dłoń do wnętrza drzewa. Weź kosmyk swoich włosów i owiń wokół zielonej gałązki. Skieruj prośbę do drzewa i driad, by urzeczywistniły ją, wyrażając swoja wdzięczność i prosząc o pomoc w ruszeniu naprzód po złamaniu serca w promienną szczęśliwą przyszłość.

Naszym zadaniem tutaj jest pewien rozwój, by przystosować nasze umysły, ciała i dusze do bardziej efektywnego funkcjonowania w magicznym i materialnym świecie. Natura tego uniwersum jest płynna, transformacja w każdym momencie przy zachowaniu prawa wzajemności, gdzie każde działanie powoduje rezultat, a konsekwencje bezpośrednio powodują inicjacje początkowym działaniem. Przez przyjęcie świadomej roli w tym systemie, możemy tworzyć pożądane rezultaty i zrobienie tego, taki sposobem wymaga uwolnienia od przeszłości, pełnego uświadomienia teraźniejszości i z pasją zmierzania ku przyszłości. zerwanie jest okazją do wzrostu. Do wyrośnięcia na osobę, którą naprawdę mamy być, z umysłem napełnionym magią, naszym ciałem napełnionym siłą i sercem napełnionym miłością.

tłum. Izabela Gruchalska.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top