Rytuał – Uziemienie

RYTUAŁY – UZIEMIENIE

Wiele z nas zajmujących się ezoteryką – odlatuje. G8529252460_3e8f7dbb1f_mórnolotni, oświeceni, najmądrzejsi z ustami pełnymi mądrości, z głowami pełnymi zaklęć i czarów zapominamy o największej mocy maga – zdrowym rozsądku. Dzisiaj podam 3 sposoby uziemienia…no dobrze cztery. Dwa pierwsze moje (od babci), trzeci z książki „Divination Wicca Kit” Fedory Feltrin i Marii Carratti i czwarty, najtrudniejszy też mój.

1. Chodź na boso po trawie, piasku, żwirze i czuj ziemię pod stopami. Nie polecam zimą.

2. Dbaj o kwiaty, przesadzaj (oczywiście nie w opowiadaniach), siej i pielęgnuj, po prostu dbaj o rośliny… Grzeb się w ziemi, w sumie lepienie w glinie to też doby sposób.

UZIEMIENIE z „Divinatio Wicca Kit”

Usiądź na krześle z twardym oparciem. Trzymaj plecy wyprostowane i zamknij oczy, połóż ręce na swoich udach z dłońmi odwróconymi ku górze. Trzymaj swoje nogi w lekkim rozkroku ze stopami mocno na podłodze. Zacznij głęboko oddychać. Wdech przez nos, przytrzymaj oddech przez sekundę lub dwie, wydech przez usta. Kontynuuj w ten sposób, wdech, zatrzymaj, wydech. oddychaj głęboko, relaksuj ciało i umysł. Oczyść swój umysł z wszystkich myśli i emocji. Pomocnym byc może zwizualizowanie pustego ekranu, na którym możesz wyświetlić swoje myśli, dystansując się od nich i opróżniając umysł. Kiedy twój umysł jest pusty, a ciało zrelaksowane, wyobraź korzenie wyrastające z twoich stóp. Z każdym wziętym oddechem stają się dłuższe, wzrastając w wielkość i siłę. Te korzenie przebijają podłogę i podążają w głąb Centrum Ziemi. Teraz zwizualizuj sobie białe światło (reprezentujące energię) promieniujące z Centrum Ziemi. Pozwól jej sięgnąć głowy, a następnie końcowo ześlizgnąć się w dół do serca.

4. Dla lubiących wyzwania…wykonując rutynową czynność – gotując, zmywając naczynia, czy chociażby grając na komputerze – rób to mając świadomość swojej postawy i stóp, które powinny być mocno postawione na ziemi. Po prostu dokładnie rób to, co robiłeś, będąc świadomy tego jak stoisz (siedzisz) z jednoczesnym skupieniem się na prawidłowym wykonaniu zadania.  

Izabela Gruchalska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top