Rytuał – Spełnienie życzeń.

Rytuał ten znalazłam  z „Divination Wicca Kit” Fedory Feltrin i Marii Carratti. Pozwoliłam sobie dostosować go do użycia dla tych, którzy nie mają kart, oraz zredagować go po swojemu. Polecam w ogóle tą książkę i karty. Jest napisana przejrzyście, podane są zasady, święta i narzędzia Wiccańskie. Są karty, którymi można wróżyć, a by tego było malo do każdej karty jest podany przydatny rytuał. Jedynym minusem tej książki i kart jest, że nigdy nie była wydana po polsku. Jednakże wszelkim osobom zainteresowanym wiccą i magią a znającym angielski jest to lektura godna polecenia. Wróćmy jednakże do rytuału.

DREAMS
DREAMS

 

Cel

Ułatwienie spełnienia życzeń

Czas

Przesilenie zimowe – 20/21 grudnia lub Nowy Rok

Składniki

czerwony materiał (obrus)

Kilka czerwonych, zielonych i złotych świeczek – pamiętajcie by całe były jednego kolory, a ni polakierowane. Zamiast złotych mogą być woskowe – są symbolem bogactwa, pracy, rodziny i błogości (miód). Nie podaję liczby, po prostu ma wam się podobać przystrojenie stołu.

Kilka pędów jemioły lub ostrokrzewu.

Symbol Yule – narysuj, znajdź w necie lub kup pocztówkę z symbolami świątecznymi.

Miska lub kocioł (ja wolę kocioł, ale po prostu chodzi o naczynie, w którym zmieszczą się rzeczy symbolizujące twoje marzenia), np. monety lub banknot jeśli chcesz poprawić swoją sytuacje finansową, umowa o pracę podpisana przez ciebie jeśli jej szukasz, serce, jeśli szukasz miłości, fotografia rzeczy, o której marzysz…to wasze marzenia, sami najlepiej wiecie co powinniście przyszykować. Innymi słowy puśćcie wodzy wyobraźni.

Zapalcie świeczki i poproście ogień o wzmocnienie waszych próśb. Głęboko oddychajcie i z zamkniętymi oczami mieszajcie różne obiekty w kotle lub misce.

Bardzo ważne jest byście byli skoncentrowani, wyobrażając sobie, ze każda wasza prośba jest spełniona.

Kiedy rytuał jest skończony, a wy pozwolicie świeczkom się wypalić, pilnujcie wszystkich rzeczy użytych w rytuale, które miały symbolizować wasze marzenia. Bierzcie je ze sobą, kiedykolwiek potrzebujecie pomocy na płaszczyźnie, z którą są związane.

Podziękuj Bogini (Bogu) za wszystkie dary, o które prosiłeś.

Izabela Gruchalska

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top