Rytuał dla spokoju i pokoju

Znalazłam artykuł w „Witches spell – a day almanac” z 2016 roku w dniu 2 stycznia.

4_2693

Zaciekawił mnie. Niewiele jest tam napisane o świętym Serafinie (wolę określenie Serafin z Sarowa), który jest inspiracją do tego czaru. Pozwólcie, że ja napiszę o nim kilka słów. Jest świętym prawosławnym. Był mistykiem i mnichem, który poprosił o możliwość bycia pustelnikiem. Przez wiele lat żył w lesie zaprzyjaźniając się ze zwierzętami, modląc i medytując.Pod koniec życia, przyjął rolę „starca” tzn. udzielał wskazówek duchowych i pomagał ludziom. Był po prostu dobrym człowiekiem, który osiągnął spokój wewnętrzny i żył w zgodzie ze swoją wiarą. W buddyzmie możliwe, że uznano by go za oświeconego. Jednak, kiedy czytam jego biografię stwierdzam, że był aż dobrym człowiekiem. Przypomina mi trochę biografię Franciszka z Asyżu.

A teraz artykuł i rytuał:

Dziś jest uroczysty dzień świętego Serafina. Rosyjscy mnisi i mistycy wiedzą o jego delikatności. Ten czar na jego cześć pomoże ci osiągnąć spokój i pokój. Będziesz potrzebował różowego kwarcu i różowej świeczki. Zapal świeczkę i umieść kryształ przed sobą. Zrelaksuj się patrząc na świeczkę. Wizualizuj różowe światło pochodzące od kryształu, pozwól się nim otoczyć. Powtórz ten cytat z świętego Serafina trzy razy:

Zdobądź spokój ducha, 

a tysiące będą wkoło ciebie bezpieczne.

 

Zgaś świeczkę i znowu się zrelaksuj. Kiedy będziesz przechodził przez dzień i stawiał czoła trudnej sytuacji lub osobie, „zobacz” różowe światło otaczające cie i pamiętaj cytat. Może osoba, z którą masz do czynienia ma zły dzień; postaw się w jej sytuacji. Podziękuj swojemu czarowi i włącz swój urok osobisty. Będziesz zdolny stawić czoła wszystkiemu. 

artykuł napisał – James Kabnos. tłum. Izabela Gruchalska

Parę słów ode mnie. Kiedy stawiasz czoła trudnej sytuacji zawsze miej plan i przynajmniej dwie inne opcje postępowania. Twoją bronią niech będzie uśmiech, uprzejmość i upór…znaczy chciałam powiedzieć determinacja i konsekwencja. Zastanów się, gdzie możesz ustąpić, a gdzie trwać na swojej pozycji. Zachowaj wiarę w siebie, ludzi i Boga (jakkolwiek go nazywasz) i niech szczęście Ci sprzyja.

Izabela Gruchalska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top