10300018_851680664888815_8755887436137890193_n RYTUAŁ

Rytuał jest to zespół działań mający na celu uzyskanie pożądanego stanu umysłu i/ lub ciała potrzebnego do rozwiązania sytuacji lub osiągnięcia celu oraz ułatwienie w miarę możliwości zdobycia tego, co się pragnie. Są rytuały prozaiczne i codzienne, które wykonujemy prawie automatycznie np. mycie zębów, by mieć piękny uśmiech. Natomiast w magii rytuał jest po to, by się uwolnić od wszelkich zbędnych rozmyślań, wątpliwości i lęków. Ma sprawić, ze twoje emocje, myśli i działania będą spójne. Dodatkowo na płaszczyźnie fizyki, przypominam, że myśl, słowo, gest jest falą… jest to więc w pewnym sensie zrobienie z siebie kamertonu, by obudzić te o tej samej długości fali – otworzyć możliwości spełnienia swoich marzeń. Krótko mówiąc… wykonałeś pewien rytuał, skupiłeś swoją energię – teraz możesz być spokojny, że twoje działania przyniosą efekty. Rytuał każdej kultury składa się z następujących elementów

1. Wyznaczenie i przygotowanie miejsca. Określ miejsce i czas. Po prostu zadbaj, by mieć spokój przy pracy.

2. Zwrot – inwokacja do duchów przodków, aniołów, Boga, Uniwersum itp…po prostu przywitanie się.

3. Konfiguracja przestrzeni…zakreślenie kręgu, nałożenie znaków, zapalenie świeczki… Takie powiedzenie i potwierdzenie – “Tu jestem”

4. Wykonanie rytuału.

5. Zamknięcie przestrzeni i zakończenie – dziękujemy i zamykamy stosując znaki w odwrotnej kolejności w jakiej je kreśliliśmy – oczywiście te same, jakimi otwieraliśmy…jeśli były to żywioły to żywioły, jeśli runy to runy itd. Chociaż najprostsze rytuały np. oczyszczenia zamyka się bardzo prostym – “dziękuje”.

6. Sprzątamy i czyścimy narzędzia.

Najważniejsze- po rytuale robimy CUD Czas Unieść Dupę i idziemy spełniać marzenia.  

Izabela Gruchalska