Rytuał – czym jest i jak się go tworzy.

10300018_851680664888815_8755887436137890193_n RYTUAŁ

Rytuał jest to zespół działań mający na celu uzyskanie pożądanego stanu umysłu i/ lub ciała potrzebnego do rozwiązania sytuacji lub osiągnięcia celu oraz ułatwienie w miarę możliwości zdobycia tego, co się pragnie. Są rytuały prozaiczne i codzienne, które wykonujemy prawie automatycznie np. mycie zębów, by mieć piękny uśmiech. Natomiast w magii rytuał jest po to, by się uwolnić od wszelkich zbędnych rozmyślań, wątpliwości i lęków. Ma sprawić, ze twoje emocje, myśli i działania będą spójne. Dodatkowo na płaszczyźnie fizyki, przypominam, że myśl, słowo, gest jest falą… jest to więc w pewnym sensie zrobienie z siebie kamertonu, by obudzić te o tej samej długości fali – otworzyć możliwości spełnienia swoich marzeń. Krótko mówiąc… wykonałeś pewien rytuał, skupiłeś swoją energię – teraz możesz być spokojny, że twoje działania przyniosą efekty. Rytuał każdej kultury składa się z następujących elementów

1. Wyznaczenie i przygotowanie miejsca. Określ miejsce i czas. Po prostu zadbaj, by mieć spokój przy pracy.

2. Zwrot – inwokacja do duchów przodków, aniołów, Boga, Uniwersum itp…po prostu przywitanie się.

3. Konfiguracja przestrzeni…zakreślenie kręgu, nałożenie znaków, zapalenie świeczki… Takie powiedzenie i potwierdzenie – „Tu jestem”

4. Wykonanie rytuału.

5. Zamknięcie przestrzeni i zakończenie – dziękujemy i zamykamy stosując znaki w odwrotnej kolejności w jakiej je kreśliliśmy – oczywiście te same, jakimi otwieraliśmy…jeśli były to żywioły to żywioły, jeśli runy to runy itd. Chociaż najprostsze rytuały np. oczyszczenia zamyka się bardzo prostym – „dziękuje”.

6. Sprzątamy i czyścimy narzędzia.

Najważniejsze- po rytuale robimy CUD Czas Unieść Dupę i idziemy spełniać marzenia.  

Izabela Gruchalska

4 thoughts on “Rytuał – czym jest i jak się go tworzy.”

 1. Witam serdecznie,czy będzie jakiś rytuał na zdobycie dobrej pracy?Z góry dziękuję.Pozdrawiam

  1. Izabela Gruchalska

   Są rytuały na dostanie dobrej pracy. Oczywiście zostaną podane. jeden jest związany z kulturą judaistyczno-chrześciajńską..drugi niezależny od wyznania. Podam je w najbliższym czasie. Proszę zaglądać na stronę.

 2. Bardzo dziękuję 🙂
  A czy na zdobycie życzliwych przyjaciół też by się coś znalazło?Bardzo bym prosiła 🙂

  1. Izabela Gruchalska

   Oczywiście, że się znajdzie. Proszę do nas zaglądać, będziemy powoli uzupełniać wszelkie kategorie. Natomiast bardzo polecam post „Mądrości życiowe” z kategorii „Z babcinej szuflady”. te wskazówki zawsze mi pomagały dobierać przyjaciół i odsiewać niewłaściwych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top