prawa magii – zgodność

234234

DRUGIE – ZGODNOŚĆ

Jak na górze, tak i na dole; jak na dole tak i na górze.

Przypominam, ze budowa układów słonecznych przypomina budowę atomu. Przypominam, że wszystko jest energią i podlega prawom fizyki lub jak kto woli – natury czy wszechświata. Jeśli je znasz – możesz je naginać, obchodzić i wykorzystywać. Przypominam, że zamiana ołowiu w złoto stała się możliwa, gdy poznano te prawa…jednakże proces transmutacji okazał się droższy od samego złota. Co chcę powiedzieć? Jeśli chcesz być dobrym magiem i rozwijać się duchowo, pamiętaj o materii i fizyce…jeśli chcesz wpływać na materię, życie i kształtować je- pamiętaj o duchowości i psychice. Jeśli jesteś uzdrowicielem – pamiętaj o anatomii i fizjologii człowieka, znaj wpływ odżywiania i ziół na zdrowie. Jeśli jesteś lekarzem – pamiętaj o tym, ze psychika i wola życia pacjenta jest równie-ważna jak leczenie konwencjonalne. Nawet najlepsze leki nie pomogą, kiedy pacjent nie chce żyć, a dochodzenie do zdrowia może się opóźnić, kiedy nie wierzy w wyleczenie. To wszystko jest powiązane i podobne do siebie.

Wiele osób zajmujących się magią, bierze się za nią, bo uważa, że to łatwa droga do spełniania życzeń. Magowie uważają, ze wiedza jest niepotrzebna, znajomość fizyki jest niepotrzebna. Uzdrowiciel uważa, ze nie musi znać anatomii i fizjologii – wystarczy, ze umie posługiwać się energią. To tak jakby sądzić, że do pisania potrzebna jest tylko wyobraźnia… i zapomnieć o ortografii i gramatyce. Zapomnieć, że jeden przecinek może zmienić całe zdanie. Dlaczego o tym pisze? Ponieważ kiedyś alchemia była uznawana za magię i uważana za wiedzę tajemną. Z przykrością stwierdzam drodzy magowie, że prawa fizyki nadal działają, a jeśli chcemy je obejść lub wykorzystać w magii – to trzeba je znać. Świat materialny jest odbiciem świata duchowego…jednak przypominam, że są to naczynia połączone – świat materii i umysłu wpływa na świat ducha. Ważne jest abyśmy dbali o oba te aspekty życia.

Równowagi i zrozumienia praw oraz kształtowania rzeczywistości podług własnej woli – sobie i innym życzę. Izabela Gruchalska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top