Prawa magii – Biegunowość

stargazer-lily-and-stars-yin-yang-tattoo-design-by-denise-a.-wells-by-denise-a.-wells-via-flickr Prawa ze szmaragdowej tablicy

IV – BIEGUNOWOŚĆ

Wszystko jest Podwójne; wszystko ma dwa bieguny; wszystko tworzy parę ze swym przeciwieństwem; podobne i niepodobne są tym samym; przeciwności są identyczne w swej naturze, ale różne w stopniu; skrajności spotykają się; wszelkie prawdy to ledwie półprawdy; wszelkie paradoksy można pogodzić.

Warto zapamiętać to zdanie, ponieważ uczy, że nienawiść wiąże tak samo silnie jak miłość. Uczy, że choroba to tylko pogorszenie zdrowia. Bieda i bogactwo to wciąż stan posiadania i pojęcia względne. Uczy, że nawet w najgorszej sytuacji mamy ziarno, które może wzrosnąć i stworzyć jej przeciwieństwo. To zdanie mnie uczy, że to ode mnie i moich umiejętności zależy na jakim biegunie się znajdę. Brzmi to bardzo prosto, ale najprostsze rzeczy najczęściej są tymi najtrudniejszymi. Osobiście staram się unikać skrajnych biegunów i podążać drogą środka. Cenie sobie równowagę i bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że ten, który nienawidzi ma w sobie ziarno miłości, a ten który kocha ma w sobie ziarno nienawiści. Ten, który się boi ma w sobie ziarno odwagi, a odważny ma w sobie ziarno lęku. Biedak ma w sobie potencjał bycia bogatym, bogaty ma w sobie potencjał bycia biednym. To na jakim jesteśmy krańcu zależy w pewnej mierze od okoliczności, ale w większej od naszych wyborów i znajomości praw rządzących światem. Dobrych wyborów i bycia na właściwym biegunie sobie i innym życzę.  

Izabela Gruchalska  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top