Motta życiowe – Prawa Huny

pobrane (3)

Czwarta zasada Huny, z którą nie do końca się zgadzałam, dopóki brzmiała w tłumaczeniu „Miłość jest po to, aby być szczęśliwym„. To nie jest do końca prawdą – Miłość jest otworzeniem się na ból, zdjęciem zbroi, pozwoleniem na zbliżenie się do siebie. Wiąże się zaufaniem, szacunkiem. Faktem jest, że w zbroi ciężko nas zranić, ale jeszcze trudniej przytulić , obdarzyć ciepłem i poczuć bliskość – niemożliwe. Przypominam również, że na dłuższą metę jest ona niewygodna. Wracamy do czwartej zasady Huny, która brzmi:

ALOHA – MIŁOŚĆ JEST BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM

I z tym zdaniem zgodzę się w pełnej rozciągłości. Prawdziwa miłość – nie mylona z pobłażliwością, chęcią posiadania, namiętnością – jest błogosławieństwem. Sprawia, że stajemy się lepsi, pokonujemy największe przeszkody, bijemy własne rekordy. Tylko, wiele osób zapomina w tym co nazywają miłością o drugim przykazaniu w miłości „Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego„. Nie umiemy kochać innych jeśli nie kochamy siebie. Nie umiemy kochać innych jeśli każde zdanie zaczynamy od Ja (nawet jak uważamy, że to dla dobra innego człowieka).

W sumie uwielbiam to stwierdzenie Lao Tsy

Jeśli robisz coś dla innych nie zapominaj o sobie. Jeśli robisz coś dla siebie nie zapominaj o innych.

Miłość jest wtedy, gdy szczęście drugiego człowieka, jest potrzebne do mojego własnego. Miłość daje siłę, miłość pomaga wyzdrowieć, miłość jest błogosławieństwem. Jest jednym z niewielu dóbr, które się mnoży, gdy się nią dzieli. Tylko, jak każdy dar można ją odrzucić, jak każdą energię zmarnotrawić… Sama ona jest błogosławieństwem, wiec ceńcie ją, dbajcie o nią, dzielcie się nią i kierujcie nią tam gdzie będzie doceniona. Jeśli nie jest – pielęgnujcie ją, ale nie rzucajcie pereł przed wieprze. Jest pewien tekst znaleziony w sieci, który pokazuje, jak wielkim błogosławieństwem jest miłość:

Inteligencja bez miłości, czyni cię przewrotnym. Sprawiedliwość bez miłości, czyni cię nieugiętym. Dyplomacja bez miłości, czyni cię hipokrytą. Sukces bez miłości, czyni cię aroganckim. Bogactwo bez miłości, czyni cię sknerą. Ubóstwo bez miłości, czyni cię radykałem. Piękność bez miłości, czyni cię śmiesznym. Władza bez miłości, prowadzi do tyrani. Praca bez miłości, czyni cię niewolnikiem. Naiwność bez miłości pozbawia cię wartości.  Modlitwa bez miłości czyni cię egoistą. Wiara bez miłości czyni cię fanatykiem. Poświęcenie bez miłości staje się udręką. Życie bez miłości traci sens.

Dodajcie miłość do waszej drogi do celu i spełniajcie swoje marzenia ALOHA

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top