Narzędzia magiczne – Krąg

swinside     NARZĘDZIA MAGICZNE – MAGICZNY KRĄG Jeden z najczęściej znanych atrybutów magii – rozpowszechniony przez filmy i książki. W horrorach sypany solą lub malowany krwią. Natomiast warto wiedzieć, że krąg jest po prostu zaznaczeniem miejsca i wyznaczeniem granic. Reprezentuje nieskończoność, ducha „Boskości”- mówi to miejsce jest poświęcone i określa nieprzekraczalną granicę oraz ochronę.

Może być zrobiony za pomocą soli, kredy, liny, kwiatów, kamieni, wyrysowany patykiem na ziemi lub po prostu przez użycie twoje wyobraźni – ja jestem za tym, by było go widać. Zazwyczaj materiał z jakiego jest zrobiony krąg zależy od rodzaju rytuału jaki odprawiamy – sól na pewno będzie przy oczyszczających i ochraniających, ponieważ ona ma takie działanie…jednak kamienie z symbolami mogą być równie dobre, a czasem lepsze. Kreda będzie dobra do prostych rytuałów dziękczynnych. Popiół świetnie działa przy odcinających, kwiaty są dobre przy rytuałach piękna i/ lub obfitości. Można zakreślić krąg energią, za pomocą różdżki lub Athame.

  JulySupernatural013_zpsb1d827e945d73cba2d89bb5d94b7379a63f5bbcf Rozmiar kręgu zależy od ilości osób i rozmiaru stołu stojącego w kręgu. Prosta zasada…na tyle duży, by osoba/y biorące udział w rytuale mogły się swobodnie poruszać.

WAŻNE KIEDY KRĄG JEST ZAKREŚLONY ZOSTAŃ W ŚRODKU, DOPÓKI GO NIE ZAMKNIESZ LUB STWORZYSZ DRZWI DO WEJŚCIA I WYJŚCIA.
Zazwyczaj w kręgu strony są zaznaczone strony świata za pomocą świeczek.
Żywioł północy – Ziemia – kolor zielony
Żywioł wschodu – Powietrze – kolor żółty
Żywioł południa – Ogień – kolor czerwony
Żywioł zachodu – Woda – kolor niebieski
 
W większości przypadków zaczynamy tworzyć krąg od północy, używając athame lub różdżki, a jak trzeba to i palców.
Tworzy się go idąc w zgodzie ze wskazówkami zegara, zdejmuje w odwrotnym kierunku. Krąg reprezentuje wszystkie znaki zodiaku i kierunki oraz żywioły.
Kilka dodatkowych informacji:
 Gewurah i Tiferet1. Mandale, pieczecie magiczne, talizmany i amulety są magicznymi kręgami – tylko osobistymi. Bardziej działają na nas i dla nas, a nie my w nich.  
2. Punkt od którego zaczynasz tworzenie kręgu zależy również, czy jest to magia początku, żniw, czy kończenia. a. wschód – magia początku
b. południe – magia wzmocnienia, zdrowia, piękna, przyciągania
c. zachód – magia plonów, pracy.
d północ – magia kończenia, odcinania, oczyszczania. Oczywiście są wyjątki od tych reguł, jednakże w większości przypadków uznaje się taki schemat.
 
3. Kominek aromatyczny może pełnić role kręgu – szczególnie gdy jest na podstawie koła, ponieważ ma w sobie wszystkie żywioły.

Izabela Gruchalska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top