NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW

NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW.
Demokryt

1Stwierdzenie, które jest aktualne pomimo, że minęły wieki. Zauważcie ile ludzi, którzy odziedziczyli majątek, wygrało majątek ląduje z niczym – marnotrawi go. Ile ludzi dzięki swojej wiedzy, rozwijaniu zdolności, pracowitości wychodzi z biedy, zdobywa majątki…owszem liczy się także talent i trochę szczęścia – jednak przede wszystkim dojrzałość emocjonalna, wytrwałość, wiarygodność, kreatywność i cierpliwość oraz wiedza i umiejętność jej wykorzystania. Cechy, które ja przypisuję mądrości.

Przyznaję się, w pewnym sensie jestem wyrachowana. na przyjaciół wybieram ludzi, którzy mnie wzbogacają. Sprawiają, ze chcę stać się lepsza. Wzbogacają mnie swoją wiedzą, empatią, życzliwością, kulturą osobistą, elokwencją. Przebywając z nimi i ucząc się od nich staję się lepszym człowiekiem, bogatsza o wiedzę i doświadczenia dobrych i szczęśliwych chwil.

Przy tym poście chce podziękować moim przyjaciołom, że są ze mną, że akceptują moje wady, że dzielą się ze mną tym co mają najcenniejszego- swoim czasem. Dziękuję, że wzbogacili moje życie.

Warto pamiętać o słowach Demokryta, bo prawdziwym bogactwem są ludzie i ich miłość, ich przyjaźń, a pieniądze to rzecz nabyta.
Nadzieje ludzi mądrych są pewniejsze niż bogactwo nieuków.

Ode mnie
Prawdziwej przyjaźni i miłości nie kupisz za pieniądze (no chyba, że kupisz sobie psa), zdobędziesz ja lojalnością, przyjaźnią i wiernością…oraz mądrymi wyborami ludzi, którzy cenią te same wartości…

Izabela Gruchalska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top