NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW.
Demokryt

1Stwierdzenie, które jest aktualne pomimo, że minęły wieki. Zauważcie ile ludzi, którzy odziedziczyli majątek, wygrało majątek ląduje z niczym – marnotrawi go. Ile ludzi dzięki swojej wiedzy, rozwijaniu zdolności, pracowitości wychodzi z biedy, zdobywa majątki…owszem liczy się także talent i trochę szczęścia – jednak przede wszystkim dojrzałość emocjonalna, wytrwałość, wiarygodność, kreatywność i cierpliwość oraz wiedza i umiejętność jej wykorzystania. Cechy, które ja przypisuję mądrości.

Przyznaję się, w pewnym sensie jestem wyrachowana. na przyjaciół wybieram ludzi, którzy mnie wzbogacają. Sprawiają, ze chcę stać się lepsza. Wzbogacają mnie swoją wiedzą, empatią, życzliwością, kulturą osobistą, elokwencją. Przebywając z nimi i ucząc się od nich staję się lepszym człowiekiem, bogatsza o wiedzę i doświadczenia dobrych i szczęśliwych chwil.

Przy tym poście chce podziękować moim przyjaciołom, że są ze mną, że akceptują moje wady, że dzielą się ze mną tym co mają najcenniejszego- swoim czasem. Dziękuję, że wzbogacili moje życie.

Warto pamiętać o słowach Demokryta, bo prawdziwym bogactwem są ludzie i ich miłość, ich przyjaźń, a pieniądze to rzecz nabyta.
Nadzieje ludzi mądrych są pewniejsze niż bogactwo nieuków.

Ode mnie
Prawdziwej przyjaźni i miłości nie kupisz za pieniądze (no chyba, że kupisz sobie psa), zdobędziesz ja lojalnością, przyjaźnią i wiernością…oraz mądrymi wyborami ludzi, którzy cenią te same wartości…

Izabela Gruchalska