Moc słowa „Nie”

MOC SŁOWA NIE – BHP i jedna z mocy maga Wzięte z dnie 28 października z Witches’ Spell – A – Day Almanac”.

Czasami jedno słowo może zmienić nasze życie. Do dziś pamiętamy słynne „nie” wypowiedziane przez premiera Grecji,. zakazujące bydowy włoskich baz wojskowych. To uczyniło z Greków przeciwników Włochów i Niemiec, a postawiło ich w jednym szeregu z Aliantami podczas II wojny światowej. W szkole i pracy jesteśmy często zmuszani do akceptacji rzeczy, które chcemy odrzucić. jako dzieci uczy się nas dostosowywania się. Jednak jako dorośli potrzebujemy kultywować moc „nie”. Naucz się, jak grzecznie odrzucać rzeczy, które są przeciwne twoim przekonaniom i wartościom. Naucz się postawić nachalnym ludziom i łobuzom i stanąć po stronie przeciwników rasizmu i seksizmu. Wiedz, kiedy powiedzieć nie. Określ przestrzeń w swoim życiu, gdzie potrzebujesz ograniczyć swoje zaangażowanie. dzisiaj, użyj mocy „Nie”, w połączeniu z dobrymi manierami, grzecznie odmów dalszego zaangażowania. Dallas Jennifer Cobb.

A teraz parę słów ode mnie:

1. Krzyk jest oznaką bezsilności. Nie krzycz. Spokojnie, ale stanowczo powiedz słowo – nie.

2. Kiedy coś mówisz, to ma być postanowienie. Żadnego wahania w głosie. Żadnej furtki…a może. Kiedy mówisz „nie’- ma być to „Nie”.

3. Żadnych gróźb…ostrzeżenia. Co to znaczy – jak już ustalasz granice i mówisz, jakie są konsekwencje za ich przekroczenie, to tego dotrzymuj. To się nazywa stanowczość i konsekwencja. Jedna z dróg, by traktowano poważnie twoje słowa i szanowano twoje granice.

4. Pamiętaj, że ludzie nie lubią słowa nie. Czasami wyrzucają je ze świadomości – nie słyszą. Dlatego masz dwie drogi…powiedzieć krótko „Nie” dobitnie, lub zastąpić je zdaniem 'w żadnym razie” lub jak masz wprawę inną propozycją, bardziej kuszącą dla przeciwnika…ludzie mając do wyboru między rózgą i pałką raczej nie wybierają trzeciej opcji „nie bij” tylko jedną z tych dwóch.

5. Ostatnie… pamiętaj strach może być twoim sprzymierzeńcem lub przeciwnikiem. Kiedy mówisz „Nie” bądź gotowa na jego konsekwencje i wyciągaj konsekwencje złamania tego „nie”.   pobrane (4)   Izabela Gruchalska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top