Księżyc Niedźwiedzia – Pełnia marcowa

11071599_894883227217721_1487392354754719447_n KSIĘŻYC – KSIĘŻYC NIEDŹWIEDZIA.

Pełnia w marcu przez Wiccan jest nazywana Księżycem Niedźwiedzia lub Esbatem Niedźwiedzia.

Jest to Księżyc przebudzenia w każdym znaczeniu tego słowa. Matka Ziemia budzi się i rozpoczyna się nowy cykl. Jego energia wspomoże nowe projekty, da siłę do działania, zmyje apatie zimową. To czas, by ruszyć do przodu, odkurzyć stare marzenia i zacząć je realizować.

Marcowa Pełnia patronuje duchowemu i psychicznemu przebudzeniu, wspiera inicjatywy i koncentrację potrzebną do osiągnięcia celu. Jest to dobry czas na siew- każdy siew…od ogrodu, po życie.

Doskonale zadziałają w ten czas zaklęcia wspomagające cierpliwość, wytrwałość, pewność siebie i determinacje. To też dobry czas na odnowę- domu, garderoby, życia.

Ołtarz..(obrus) Esbatu Niedźwiedzia jest dekorowany wiosennymi kwiatami i świeczkami w pastelowych kolorach. Najlepsze formy rytualne to sianie, zaplatanie, tkanie. Można postawić pojemnik z wodą na światło Księżyca, by zaabsorbował Jego energię- a potem używać jej do podlewania kwiatów, lub przemywania twarzy…daje ona siłę i zdrowie.

Gdy przyroda budzi się do życia, Proszę cię Księżycu Niedźwiedzia Daj mi cierpliwość i siłę lasu Pewność siebie i wytrwałość gór Bym w nadchodzący zdarzeniach losu Stworzyła dobrobyt swój.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top