Kadzielnica

KADZIELNICA – STOJAK NA KADZIDEŁKA

Kadzidło jest używane w każdej kulturze i prawie we wszystkich rytuałach magicznych. Najbardziej popularnymi są obecnie:

Biała szałwia – oczyszczająco, chociaż ja bardziej polecam piołun i wrotycz.

Sandał – na bogactwo.

Mirra – na moc i bogactwo.

Bursztyn – zdrowie, moc, bogactwo.

Jest wiele zapachów i kadzideł, od jednoskładnikowych do mieszanek. Ponieważ jest ich tak dużo, stworzy się osobny dział, w którym każdy post będzie o danym zapachu. Kominki aromatyczne będą również opisane w osobnym poście, ponieważ stosowanie ich jest to użycie czterech żywiołów, a nie jednego, jak w przypadku kadzielnicy, lub kadzideł.

Kadzielnicy i kadzidłom jest zazwyczaj przypisany kierunek wschodni, żywioł powietrza, znak zodiaku – Bliźnięta i planeta Merkury.

Kadzidełka są najczęściej sprzedawane w pałeczkach lub stożkach – dlatego by je palić potrzebny jest odpowiedni stojak.

Kształty mogą być różne- od bardzo wymyślnych do bardzo prostych. Ja osobiście preferuje proste, bez żadnych ozdób. Dlaczego? Każdy kształt i symbole niosą w sobie znaczenie, więc musiałabym mieć kilka..dla każdego rodzaju rytuału inny. Przy prostocie wystarczy jeden – znaczenie nada kadzidło.

WAŻNE
Tanie kadzidełka najczęściej są robione za pomocą syntetycznych perfum. Mogą wywoływać chociażby ból głowy. Dlatego lepiej kupić droższe np. tybetańskie (może nie pachną tak intensywnie, ale są dużo zdrowsze i lepsze).

Kadzielnica

Drugim wyjściem z sytuacji jest stosowanie żywic, kadzideł w granulacie lub po prostu ziół, ewentualnie olejków. Do tego jest już potrzebna kadzielnica i węgielek (krążek węgla), który możesz kupić w każdym sklepie z tytoniem (stosuje się go również do shiszy) lub sklepie z dewocjonaliami.
Jeśli chcesz możesz dodać krople lub dwie olejków zapachowych na krążek węgla.

Krążek musi być palony w pojemniku nazywanym kadzielnicą. Może ona być wykonana z różnych metali od metalu, przez porcelany, skończywszy na muszli.
Jeśli nie możesz znaleźć kadzielnicy, która ci się podoba, możesz użyć kubka lub małej miski wypełnionej solą lub piskiem, by powstrzymać gorąco od węgla przed uszkodzeniem pojemnika.

kadzielnica

Spalanie kadzidła na pojemnikach jest konieczne w pomieszczeniu, jednak na zewnątrz możesz po prostu położyć krążek na ziemi.

Wznoszący dym z kadzidła inspiruje kreatywność i wyobraźnię. Najczęściej kadzidło jest używane w oczyszczaniu, przeganianiu, wzywaniu oraz wróżeniu. Wszystko zależy od rodzaju kadzidła i intencji.

Kadzielnica domowa

Jak każde narzędzie- stojak na kadzidełka i/lub kadzielnica, które używasz do rytuałów, mają służyć li i wyłącznie do tego celu. Warto często je czyścić z popiołów, żeby nie zalegały 'zużyte’, przepracowane energie. Na kadzielnicę polecam szczególnie metalowe naczynie, wypełnione kamykami. Warto też zabezpieczyć otoczenie otoczenie naczynia, żeby niedopałki nie uszkodziły podłoża.

 
 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top