Czar,by mieć więcej pracy jako freelancer

Jak zwykle sięgnięcie po „Witches’ spell – a – day almanac” owocuje u mnie nowymi tematami, a na stronie objawia się nowymi postami. Po datą 11 marzec 2016 roku znalazłam „Czar zwiększenia pracy jako freelancer” Jak zwykle pod artykułem podam kilka rad, jakie dostawałam od babci, gdy mówiła mi, co zrobić by mieć pracę. A teraz czar podany przez Peg Aloi:

 

pobrane (3)

 

Wielu ludzi pracuje obecnie jako freelancer. Może sprawiać trudności znalezienie więcej zamówień, biorąc pod uwagę niedawne zmiany w technologii i komunikacji. Nie jest dziwne, ze nasza pewność siebie może uciec niezauważenie.

Spróbuj tego prostego czaru, by pomóc wygenerować więcej pracy, jako freelancer. Weź wielokolorowy stos karteczek samoprzylepnych. Na każdej kartce napisz jedno słowo, które będzie przypominać ci, jak unikalna jest twoje praca. To mogą być takie słowa, jak „niezawodny”, „mistrz słowa”, „pomysłowy” lub „pełen pasji”. 

Umieść te kartki wokół przestrzeni do pracy: na biurku, na monitorze, framudze drzwi, na tablicy ogłoszeń, na oknie, etc. Kiedy obejrzysz je, powiedz głośno „Jestem niezawodny”, kontynuuj następnym oświadczeniem „Wykonuje swoje obowiązki”. Sprawdza się to przynosząc małe, częste rozmowy prowadzone z większą odwagą i entuzjazmem. Zmieniaj okresowo lokację tych kartek, by związać się z nimi.

tumblr_nv7fu4XdoF1u15u8ho7_500

A moja babcia mówiła…jeśli swój interes chcesz mieć krok po kroku renomę swoją buduj. Zawsze miej przykłady swoich prac, by osoba wiedziała, jak dobra jesteś, a nie tylko na twych słowach się opierała. Znaj swoją wartość, ale klienta też szanuj. Pracę wykonuj w terminie i staranna niech będzie. Rób ją tak dobrze, jakbyś dla najważniejszej osoby w życiu ją robiła. Do rozmowy z klientem zawsze przygotuj się. Dowiedz się, czego oczekuje, jaki ma gust, by to co przedstawiasz do zamówienia go zachęciło. Bądź grzeczna, uśmiechnięta i stanowcza…nie daj sobie na głowę wejść. Pamiętaj, że w cenę ma być wliczony nie tylko materiał i czas pracy, ale również to, że jest ona wykonana ręcznie i niepowtarzalna. Bierz pracę, którą pewna jesteś, że zrobisz dobrze. Jeden niezadowolony klient, który ma rację może zniszczyć miesiące budowania dobrej opinii…Jak się pytałam, ale gdzie w tym magia- babcia odpowiadała: W twoim talencie, pracowitości i twoich rękach.

 

Izabela Gruchalska

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top