Cytaty – Sun Tsu

Processed with VSCOcam with lv03 preset
Processed with VSCOcam with lv03 preset

Zwyciężają ci, którzy z wyprzedzeniem przeprowadzają w swojej kwaterze kalkulacje, uwzględniając jak największą liczbę czynników. Pobieżne kalkulacje oznaczają porażkę. A co dopiero ich brak!

Sun Tsu – Sztuka Wojny Informacja jest podstawą działania. Pamiętajmy jednak, że wygrywają ci, którzy mają w sobie determinacje, odwagę, wiedzę, pasje i cel. Rzadko kiedy uda się za pomocą młotka i brutalnej siły rozwiązać problemy. Nie chodzi o to, by pracować ciężko, ale o to by robić to efektywnie.

Wiele ludzi (ja też popełniłam ten błąd) zaczynają projekt, własną działalność, z dobrym pomysłem i bez planu. Niestety zazwyczaj kończy się to porażką. To tak jakby wybrać się w długą podróż, bez koła zapasowego, świeżego oleju, samochodem bez przeglądu, a jeśli chodzi o związki międzyludzkie to bez gps lub chociażby mapy. Nawet wyjazd na wakacje jest zaplanowany (zazwyczaj) – dlaczego tak często tym zapominamy w takich sprawach jak – szukanie pracy, czy zakładanie własnej działalności, czy rodziny? Dlaczego nie ustalamy zasad bycia ze sobą na początku i oczekujemy, ze partner będzie czytał nam w myślach? Zanim się zwiążesz czy zobowiążesz – poznaj. Dobrego rozeznania sytuacji, poznania ludzi i siebie – sobie i innym życzę.  

Izabela Guruchalska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top