BOLINE

NARZĘDZIA MAGICZNE – BOLINE

 

Jest to jedno z najważniejszych narzędzi dla wiedźm. Właśnie nim ścina się zioła, ryje znaki w świeczkach lub drewnie, rzeźbi (jeśli jest taka potrzeba).

W tradycji starożytnych Celtów przodkiem Bolline’u był sierp, narzedzie, którym druidzi ścinali jemiołę, święte gałązki i wszelkie magiczne zioła. Jednak jak się domyślacie ciężko sierpem wyryć coś, więc przeszedł drobną transformacje.

W Wicca Magii Bolline to nóż z białą lub srebrną rączką i jedno-siecznym ostrzem (to ma być nóż- nie sztylet). Jest używany do ścinania traw i gałązek, oraz również grawerowania świeczek, czy czasami rycia run. Lepiej by był poręczny (nie za duży, nie za mały – wygodny do operowania nim) i z dobrej stali, łatwej do naostrzenia. Od siebie powiem, że ucinanie gałązki tępym nożem jest masakrą, zarówno pod względem własnych nerwów, jak i bólu ręki, jak i pod względem energetycznym. Drzewo też czuje. Tak więc drobna rada…niech będzie poręczne i ostre.

Bolline tak samo jak Athame ma zakaz kontaktu z krwią. Jeśli to się przydarzy należy go wyrzucić i kupić nowy.

(Do pracy z krwią służy artamo…nóż ofiarny, w zasadzie powinien być to ostry sztylet, ale może być skalpel. Od siebie dodam, ze warto pamiętać przy nim a antyseptyce).

Możesz użyć zwykłego noża kuchennego ze srebrną lub białą rączką, ale pamiętaj, ze wtedy ma być używany tylko do magii.

Izabela Gruchalska

11178343_915222305183813_2159245683012201447_n

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top